Bilim kurgu filmleri görselleri bir bir gerçek oluyor

İnsanın örümcek ve arıdan farkı hayal kurması ve tasarım yapmasıdır

ABD Havacılık ve Uzay Ajansı (NASA’dan) gelecekte çığır açacak bir çalışma: Sınırsız bir enerji kaynağı; Güneş enerjisi mikro dalgalarla Dünya’ya gönderilecek

ABD Hava Kuvvetlerinin X-37B insansız uzay uçağının, uzay araştırma ve incelemeleri yapmak için önümüzdeki günlerde Florida’daki Cape Canaveral Hava Üssünden yeniden fırlatılmak amacıyla hazırlanıyor.

Euronews Türkçe’nin sos medyada yaptığı paylaşıma göre, daha önce beş sefer fırlatılmış olan ve bu kez farklı bir misyon yüklenerek uzay macerasına çıkacak olan X-37B uçağı, çalışmaları esnasında uzaktan (çevrimiçi) enerji sağlama ve insansız hava araçları (İHA’lara) ve uydulara enerji nakli gibi gelecekte bu alanda gerçekten çığır açacak gelişme ve dönüşümleri beraberinde getirecek bir proje üzerinde çalışmalar yürüteceği belirtiliyor.

X -37B uçağının altıncı görevinin, “Yörüngesel Test Aracı-6 (OTV-6)” ve “ABD Uzay Gücü-7 (USSF-7)” görevi adı altında gerçekleştirileceği ifade ediliyor.

X -37B uçağının altıncı görevinin içinde, kozmik radyasyon ile uzayın tarım faaliyetleri konusundaki elverişliliğinin araştırılması da yer alıyor.

Ancak bu görevin dikkat çekici özelliğinin, güneş enerjisinin akülenmesi ve yeryüzüne mikrodalgalarla nakledilmesi çalışması olduğu belirtiliyor.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir