DENİZLERİN AKIBETİ!

HALK TV VE FOX’LARDA DENİZ GEZMİŞ EDEBİYATI YAPANLAR!

Dönemin Milli Savunma Bakanı CHP’li Avukat İlhami Sancar Deniz Gezmiş’in asılmaması için 5846 imza meclise götüren Ceyhan Mumcu ve sınıf arkadaşı Ahmet Taner Kışlalı’dan kimliğini isteyip “BU BİR PARTİ KARARIDIR.  SİZİ PARTİDEN ATACAĞIM” demiştir.

Daha sonra Denizleri astıran bu ekip siyaset tarihinden ilelebet silinmiştir.

Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan, Yusuf Aslan ölüm cezasını yerine getirilmesi kanun teklifini o günkü hükumetin CHP kontenjanından Adalet Bakanı yapılan İsmail Arar imzasıyla Meclis’e geldi. Çok acelesi varmış gibi bu kanunun öncelik ve ivedilikle görüşülmesini CHP kontenjanından Başbakan olan Nihat Erim istedi. (Uğur Mumcu’yu hapse attıran da oydu. ) Kanunun görüşülmesinde hükûmet sözcüsü CHP’DEN gelen Bayındırlık ve İskân Bakanı Selahattin Babüroğlu vardı. İdamın yapılmamasını isteyen dilekçeyi Meclis’e götüren iki Mülkiyeli Ahmet Taner Kışlalı ve Ceyhan Mumcu’yu CHP’nin disiplin kuralını ihlal ettikleri iddiasıyla Meclis’ten dışarı çıkarttırmak isteyen isimlerini tespit eden Milli Savunma Bakanı Avukat İlhami Sancar da CHP’li idi.

Nihat Erim plajda vuruldu.

Ahmet Taner Kışlalı öldürüldü.

Uğur Mumcu öldürüldü.

Her fakültede “Fikir Kulüpleri Federasyonu” ile başlayan Ceyhan ve Uğur Mumcu, Perinçek ve Deniz Gezmiş’in de üye olduğu DEV-GENÇ gibi fraksiyonlar DEV-YOL, DEV-SOL dönem içinde eriyip gittiler.

SORU: ÜÇE ÜÇ DEYİP ÜÇ FİDANI ASTILAR DİYE AĞIT YAKMAK TARİHİ SORUMLULUĞU KALDIRIR MI?

BELLEK UNUTUR ARŞİV UNUTMAZ.

UĞUR MUMCU

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir