Biz paralel fala değiliz, ama siz yamuksunuz, yamuk!

İlimizde gövde gösterisine ve nabız yoklamaya gelen Akşener, kendisini paralelcilerle işbirliği yaptığını söyleyen “reisçi”lere, Genel Merkeze ve Bahçeli’ye lav ateşi gibi alev alev ateş püskürdü; “biz paralel maralel değiliz, ama siz yamuksunuz, yamuk” dedi. Önemli mesajlar verdi.

Milliyetçi hareket Partisi (MHP’de) genel merkez ile muhalifler arasında olağanüstü kurultay toplanıp toplanmaması konusundaki restleşme ve inatlaşma, karşılıklı mahkeme kararlarıyla yeni bir aşamaya ulaştı. Ankara 12’nci Sulh Hukuk Mahkemesi’nin kurultayın toplanmasına hükmeden kararıydı. Atanan kayyum, kongre hazırlıklarını sürdürürken bu kez genel merkezin hamleleri geldi; karar Yargıtay’a temyize gönderildi ve Tosya ile Gemerek Asliye Hukuk Mahkemelerinin, Yargıtay’da temyiz sürecinde Kurultay kararının kesinleşmesinin beklenmesi ve kongre toplanma sürecinin durdurulması kararlarıyla bir anda ortalık toz duman oldu. Muhalifler gelişen duruma çok sert tepki gösterdi. Akşener, kararı alan yargıçları HSYK’ya şikâyet edeceğini belirtti.  Aydın, mahkeme kararlarının saçmasapan olduğunu vurguladı. Kongre Çağrı heyeti Başkanı Ayhan Erel de yaptığı açıklamada 15 Mayıs’a kadar Yargıtay kararı çıkmazsa 15 Mayıs’ta yaparız” dedi. Gerginliğin parti grubuna da atladığı, muhalif vekillerin sayısının artmaya başladığı, Halaçoğlu ve Balıkesir Milletvekili İsmail Ok’un da olağanüstü kongreden yana tavır koyduğu bildirildi.

BİZ PARALEL MARALEL DEĞİLİZ AMA SİZ YAMUKSUNUZ, YAMUK!

Bu şartlarda ilimizi ziyaret eden ve “Başbakan Meral” sloganlarıyla Genel Başkan gibi karşılanan muhaliflerden Meral Akşener, MHP’lilerin hıncahınç doldurduğu Belediye Konferans Salonunda yaptığı konuşmada kendisine “paralel” ve “FETÖCÜ” diyenleri lav ateşinden güllelerle topa tuttu. “Biz paralel falan değiliz, ama sizler yamuksunuz, yamuk” ifadelerini kullandı. Önemli ve geleceği belirleyecek önemli mesajlar verdi.

BURDUR BİR BÜTÜN OLARAK İMZA VERDİ; ARKASINDA DA KAYA GİBİ DURDU

Konuşmasında Akşener, “gelin toplayın olağanüstü kurultayımızı meşveret yapalım dedik. Meşveret hem sünnettir hem de töredir. Biz dendi ki hayır, bakın işinize! Gidin delegelere, attırabilirseniz imzaları getirin. Biz 3 arkadaş üst kurul delegelerine müracaat ettik. 548 delegemiz imza verdiler. Burdur bir bütün olarak imzaları vererek arkasında kaya gibi duran bir şehirdir” dedi. Bu esnada salonun yıkılırcasına, sürekli ve uzun uzun alkış ve ıslıklarla destek aldı.

DESTEK VERİLEN 548 İMZAYLA SINIRLI DEĞİL;

BİR KISIM DELEGENİN İMZA VERMESE DE DESTEK SÖZÜ VAR

Akşener devamla konuşmasını, “ben kendim 1100 delegeyle tek tek görüştüm. Bin 100 delegenin 548’i imza verdi ya; bir kısım delege de çeşitli nedenlerle imza veremeyiz. Ama toplayın kurultayımızı. Gelip oy vereceğiz. Yani zannedilenin çok üstünde bir üst kurul delegesi kuvvetiyle çıkılan bir yoldur bu. Götürdük topladığımız imzaları. Bize 548 imzanın hiçbir kıymeti harbiyesinin olmadığı söylendi. Hatta dendi ki, isterseniz bin 100 imza getirin, havagazı! N’apacağız peki; gidin mahkemeye dendi” diye sürdürdü.

TÜRKİYE’DE HUKUKA GÜVEN YÜZDE 25’LERE DÜŞTÜ

Meşveretin sünnet ve töre olduğunu tekrar hatırlatan Akşener, “her ikisini de unuttular. Bizi mahkeme kapısına gönderdiler. Gittik mahkemeye. 12’nci Sulh Hukuk Mahkemesi 8 Nisan’a bir duruşma günü verdi. O güne kadar herhangi bir şey yok. Çünkü Türkiye’de hukuk işlemez diye bir kanaat oluşmuş. Türkiye’de hukuka olan güven yüzde 25’lere düşmüş. Dolayısıyla Türkiye’de hukuk işlemez diye bir kanaat oluşmuş. AKP, MHP’deki bir değişimi istemez. Bu nedenle önünü keser. Dolayısıyla bu kongre de olmaz. Hatırlar mısınız hepinize aynı şey söylendi. Bu kurultay olmaz” şeklinde değerlendirmede bulundu.

HAVUZ MEDYASININ FERYADI: MHP’YE DARBE VARMIŞ!

8 Nisan 2016 tarihinde 12’nci Sulh Hukuk Mahkemesi’nin sadece görevini yaptığını belirten Akşener, “başka hiçbir şey yapmadı; sadece imzalar gerçek mi sahte mi baktı. Gerçektir, hadi bakalım, kongrenizi yapabilirsiniz dedi. Bu kadarcık bir iş bile Türkiye’yi karıştırdı. Aynı gün, 8’inde karar alındı; 9’unda 7 havuz gazetesi aynı manşetle çıktı. Milliyetçi hareket Partisi’ne darbe varmış!” dedi.

KONGREMİZİ YAPACAĞIZ; İKTİDARA GELECEĞİZ; BÜTÜN YAMUKLARI DÜZELTECEĞİZ

Olağan Kongrede, kendisi de dâhil olmak üzere bütün üst kurul delegelerinin, bütün genel merkezi ve genel başkanı seçen delegeler olduğunu belirten Akşener, “onlarda değişen bir şey yok; aynı insanlar… O gün bu insanlar Ülkücü, ama 9 Nisan’da hepsi paralelmiş! Her konuşmamda söylediğim gibi burada da tekrar ediyorum. Biz paralel maralel değiliz. Ama siz yamuksunuz, yamuk! Öyle yamuksunuz ki, bu ülkenin kurumlarını yamulttunuz. Ama önce kongremizi yapacağız, sonra iktidara geleceğiz. Bütün yamukları düzelteceğiz” şeklinde ifade etti.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir