Bu bir “Hem suçlu hem güçlü durumu” haberidir

Başkan Ünal: “EDEP YAHU!”

Siyasi iktidarın hem mali kaynak yaratmak hem de borcu birikmiş ödeme güçlüğündeki vatandaşlara kolaylık sağlamak amacıyla düzenlediği yapılandırmalardan yararlanmayarak borcunu ödememekte ısrar eden vatandaşlara ödeme tebligatı ve ardından ödememekte ısrar edenlere icra çıkarma yoluna giden Bucak Belediyesi’ne Bucaklı vatandaşlar ateş püskürüyor. Bu kapsamda su borcunu ödemeyerek uyarı almış olan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Başkanı Av. Ahmet Sedat Oktay’la Bucak Belediye Başkanı sosyal medyada birbirlerine girdi. Üç ihtimal sayan ve üçüncü ihtimalini “Bucak Belediyesi ten uyumunu yakalamak suretiyle bizle akraba olmaya çalışıyor” diye ifade eden Ahmet Sedat Oktay’a Başkan Ünal üçüncü ihtimal üzerinden patladı: “Edep yahu!”

Hükümet, mali kaynak yaratmak ve borçlu vatandaşlara ödeme kolaylığı sağlamak amacıyla yapılandırmalara başvuruyor.

Ancak yapılandırmalara rağmen borcuna sadık olamayan uyanık vatandaşlar borçlarını yapılandırmaya yanaşmıyor ya da yapılandırmayı da asıyor.

Sonra devlet dili devreye giriyor.

Devlet, vatandaşına kolaylık sağlar ama rica minnet etmez.

Devlet, müeyyideyle konuşur.

Borcuna sadık olmayan ve borcunu ödememeyi alışkanlık haline getiren vatandaşa müeyyide uygular. Uyarı tebligatı çıkarır; ardından iyice arsızlaşmışlara icra takibatı yapar.

Bu kapsamda Bucak Belediyesi, devletin gösterdiği yapılandırma kolaylığına da uymamış vatandaşlara uyarı tebligatı yaptı. Tabii ki müteakiben icraların da yolda olduğu anlaşılıyor.

Kolaylığa alışmış vatandaş zora gelince feryadı basar.

“Sana elim kırılsaydı da oy vermeseydim”; keşkemleri sıraya girer!

Birçok vatandaş gibi Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Başkanı Av. Ahmet Sedat Oktay da su borcu nedeniyle uyarı aldığı belirtiliyor.

Ahmet Sedat Oktay sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda otomatik ödeme verdiğini belirterek muhtemel süreçleri sıralıyor. Ancak “Bucak Belediyesi ten uyumunu yakalamak suretiyle bizle akraba olmaya çalışıyor” ifadeleriyle belirttiği üçüncü ihtimal, Başkan Ünal’ın tepesini attırıyor; Oktay’a veryansın ediyor: “Edep yahu!”

“CHP İlçe Başkanı Sn. Sedat Oktay’ın hadsiz ve terbiyesiz açıklamalarını esefle kınıyorum” diye başladığı paylaşımında Başkan Ünal, Hükümetin getirdiği kolaylıklardan yararlanmayan, borcunu ödememekte ısrar eden vatandaşlara sitem ederek, “borcunu düzenli ödeyen vatandaşlarla ödemeyen vatandaşları ayırmak gerektiği”ni belirtiyor. Müteakiben CHP İlçe Başkanı Oktay’ın 8 aydır su borcunu ödemediğini ifade ediyor. Ve ekliyor: “Önce borcunuzu ödeyiniz, sonra konuşuruz.”

Son olarak da Oktay’ın üçüncü ihtimaldeki ifadelere, üslup tarzına köpürüyor: “Bu nasıl üslup ‘Ten uyumunu yakalamak suretiyle bizle akraba olmaya çalışıyorlar.’ Bu ne demek? HADDİNİZİ BİLİN. Bucak halkından ve Bucak Belediyesi personellerimizden özür dileyin. Bir İlçe Başkanına bu kadar hadsiz açıklamaları yakıştıramam, başkan olmanın sorumluluğu ile hareket edin. Çocukça davranışlarda bulunmayın.”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir