Bu bir “imam os.sa cemaat s.çar” haberidir

Vekiller böyle yaparsa

TBMM’de vekiller kavga etti.

AKP ve CHP’li milletvekilleri Meclis’te kavga etti. Küfürlerin ve yumrukların havada uçuştuğu kavgada milletvekilleri yumruklaştı.

Meclis Genel Kurulu, Sivas’ın Divriği ilçesinde maaşlarını alamayan Demir Çelik işçileri ile ilgili araştırma önerisinin gündeme alınmasıyla ilgili görüşmeler sırasında sert tartışmalara ve tekme tokat kavgaya sahne oldu. Dinleyici localarından izleyicilerin tepki göstermesi üzerine AKP ve CHP milletvekilleri arasında yumruklaşmaya varan arbede yaşandı.

CHP’nin Sivas Demir Çelik işçilerinin hakları ile ilgili verdiği önerge, Meclis’te gergin anların yaşanmasına neden oldu.

Sivas Demir Çelik işçilerinin hakları ile ilgili CHP’nin verdiği önergenin, AKP’nin oyları ile reddedildiğini belirten CHP Milletvekili Mahmut Tanal, “Sivas’taki işçilerimiz de buradaydı. Onların tepkileri karşında AKP milletvekilleri bizim milletvekillerimizin üzerine yürüdü. Hengâmenin nedeni bu. Oy kullanamayacağız herhalde. Burayı da terörize etme ile ilgili şüphelerim var. İnşallah öyle olmaz. BU Meclis halkın Meclisi. Böyle bir şey Türkiye’ye yakışmıyor. Bir arsızlık, şımarıklık, kibir var. Bunun yanında bir korku da var. AKP pek çok alanda sıkıştı” dedi.

CHP Milletvekili Mahmut Tanal, TBMM’de yaşanan gerginliğe ilişkin kendi çektiği görüntüleri Twitter adresinden canlı yayınladı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir