Bu nasıl vicdansızlık?

Engelli Öğrenciye Ayakkabıyla Şiddet Uygulayan ve

Toplumu Ayağa Kaldıran Dayakçı Öğretmen Gözaltına Alındı

Bucak İsmail Şerife Sarı Rehabilitasyon ve Bakım Merkezi’nde TK isimli erkek 5’inci sınıf öğrencisine, sınıfta Barbaros Ortaokulu öğretmeni İB ayakkabısıyla şiddet uyguladı. Öğrenciye ayakkabıyla dayak olayı basına yansıyınca kamuoyunda infiale sebep oldu. Sosyal medyada “bu nasıl bir vicdansızlık” türü paylaşımlar yapıldı. Burdur Valiliği soruşturma başlatıldığını, Savcı ise dayakçı öğretmenin gözaltına alındığını duyurdu.

Video görüntüler yürek burkan cinsten. Öğrenciye bağıran öğretmen, söz dinletemeyince sıranın arkasına saklanan öğrenciye ayakkabısıyla saldırıyor. Korkuyla kaçan öğrenciyi kovalayan öğretmen çıldırmış gibi. “Tamam” diyerek feryat eden öğrenci ağlayarak yerine geçiyor.

Olayın görüntüleri basına sızınca Valilik soruşturma başlattı. Dayakçı öğretmen İB, okul müdürü AÖ ve Müdür yardımcısı Fİ açığa alındı.

Burdur Cumhuriyet Başsavcılığı yaptığı açıklamayla dayakçı öğretmenin ‘nitelikli kasten yaralama’ suçundan gözaltına alındığını duyurdu.

Başsavcılık yaptığı açılamada; 

“İlimiz Bucak İlçesindeki bir rehabilitasyon ve bakım merkezinde bakım ve koruma altında olan 2007 doğumlu T.K. isimli çocuğun, öğrenim gördüğü okuldaki özel eğitim sınıfında öğretmeni İ.B. tarafından sözlü ve fiziksel şiddete maruz bırakıldığı yönündeki görüntülerin internet üzerinden yayınlanması üzerine, 02/01/2018 tarihinde ilgili öğretmen hakkında “nitelikli kasten yaralama” suçundan soruşturma başlatılarak soruşturma kapsamında İ.B. gözaltına alınmıştır” dedi.

Burdur Valiliği yaptığı açıklamada şöyle dedi: 

“İlimiz Bucak ilçesi İsmail Şerife Sarı Rehabilitasyon ve Bakım Merkezinde bakım ve koruma altında olan 2007 doğumlu T.K. isimli erkek çocuğumuza okuduğu Barbaros Ortaokulu 5. Sınıfında öğretmeni İ.B. tarafından uygulanan şiddet görüntüleri sosyal medyada yayınlanmış olup, konu 02.01.2018 günü saat 17.35 de Bucak Kaymakamlığına iletilmiştir.

Yapılan incelemede; şiddet olayının 27.12.2017 tarihinde gerçekleştiği anlaşılmıştır. Görüntülerde öğrenciye şiddet uygulayan öğretmen İ.B., okul müdür yardımcısı F.İ. ve okul müdürü A.Ö. derhal görevden uzaklaştırılmış, idari yönden disiplin soruşturması başlatılmış, adli yönden de Bucak Cumhuriyet Savcılığı tarafından soruşturma başlatılmıştır.”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir