Bu restleşmede harakiri gelir mi?

AK Parti İl Başkanı Volkan Mengi ile CHP İl Başkanı İzzet Akbulut arasındaki polemik “vergi kaçırma” savaşına döndü. Mengi, Akbulut’un yaptığı hizmetin karşılığının miktarını sorguluyor; Akbulut ise inşaat sektöründe temel meselelerden biri olan, yüzbinlerce liraya satılan konutların vergisi olarak belediyenin saptadığı cüzi miktardaki fiyatın biraz üzerinde bir rakam gösterilerek muazzam miktarlarda vergi kaçırılması durumuna parmak basıyor. “Tekrar soruyorum etik, ilkeli siyasetçi isen sahibi olduğun İnşaat Şirketinin sattığı son beş dairenin gerçek bedeliyle, kestiğin fatura arasında fark var mı açıkla. Devleti vergi kaybına uğrattın mı, uğratmadın mı?” diyor.

Tartışma, Başkan Ercengiz ve 2 Yönetim Kurulu üyesinin Belediye şirketi BİMTAŞ’tan huzur hakkı almasıyla başladı.

Başkan Akbulut’un Belediye şirketlerinin muhasebe defterlerini tutması karşılığı aldığı ücretle devam etti.

HODRİ MEYDAN VE RESTLEŞME! ARDINDAN HARAKİRİ GELİR Mİ?

Ama gelinen noktada bir “hodri meydan” ve restleşme durumu var.

Başkan Mengi, huzur hakkının ve verilen muhasebe hizmeti ücretinin yasal bir hak olduğunu dikkatlerden kaçırarak “rant” olarak gösterip CHP tabanını etkilemeye çalışıyor.

ZURNANIN ZIRT DEDİĞİ YER; KAMUOYUNUN DİKKATLERİ MENGİ’YE ÇEVRİLDİ

Başkan Akbulut ise sosyal medyadan yaptığı son çıkışla kendi kestiği faturaların dökümünü yayınladı. İnşaat sektörünün kanayan bir yarasına parmak basarak, Volkan Mengi’nin, konut satışlarındaki vergilendirme sisteminde uygulanan kuralın, örneğin 400 bin lira rayiç değeri olan bir dairenin 170 bin liralık bir faturayla satışı gibi hakimlerin “ahlaksız fatura” dediği cinsten yasal olmakla birlikte etik olmayan, ahlaksız bir vergi kaçırma ve devleti zarara uğratma durumuna alet olup olmadığını sorguluyor. Başkan Akbulut, “sahibi olduğun İnşaat Şirketinin sattığı son beş dairenin gerçek bedeliyle, kestiğin fatura arasında fark var mı açıkla. Devleti vergi kaybına uğrattın mı, uğratmadın mı?” diye soruyor.

İşte Başkan Akbulut’un paylaşımı!

“Tek tek her ay Serbest Meslek Makbuzu karşılığı aldığım ücretler yazılıdır. Şimdi açıklama sırası sayın AKP il başkanında. Tekrar soruyorum etik, ilkeli siyasetçi isen sahibi olduğun İnşaat Şirketinin sattığı son beş dairenin gerçek bedeliyle, kestiğin fatura arasında fark var mı açıkla. Devleti vergi kaybına uğrattın mı, uğratmadın mı?” #SıraSendeVolkanMengi

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir