Bucak Belediyesi’nin 2021 yılı doğalgaz çalışmaları

Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal ve TorosGaz yetkilileri 2021 yılı doğalgaz çalışmalarını açılış töreniyle başlattı.

Bucak Mimar Sinan Mahallesinde 2021 yılı Doğalgaz çalışmaları açılış töreni yapıldı. Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal törende yaptığı açıklamada, “2021 Yılı doğalgaz altyapı çalışması sezon açılışını bugün Mimar Sinan Mahallemizden başlayarak gerçekleştiriyoruz. 2021 yılı içerisinde ana hatlarla birlikte yaklaşık 20 km doğal gaz çalışması gerçekleştireceğiz. 2020 yılı sonu İtibarıyla TorosGaz firmamız tarafından 9.261 M Çelik Hat, 217.000 M Pe Hat, 29.500 M Servis hattı ve 7.100 servis kutusu çalışması gerçekleştirilmişti. Bu yıl ise 15.200 m PE Hat, 4.800 m servis hattı ve 800 servis kutusu çalışması gerçekleştirilecek. Çalışmalar daha çok Mimar Sinan Mahallesi, Barbaros Mahallesi ve Onaç mahallesinde yapılacak. Ancak 4. Etap TOKİ, 70 Evler Mahallesi ve Cami Mahallesi Sivridibi mevkiinde de çalışmalar gerçekleştireceğiz. Bu yılda TorosGaz yetkilileri ile yaptığımız görüşmeler neticesinde çalışmaları erkene çekerek Nisan’da başlamış olduk. Yapacağımız bu çalışmalarla birlikte alan projede yer alan doğal gaz çalışmalarını tamamlamış olacağız” dedi.

Önümüzdeki yıllarda yeni gelişen ve ihtiyaç duyulan sokak ve caddelerde de doğalgaz yapım çalışması için planlamalar yapılacağını ifade eden Başkan Ünal, “Hedefimiz önümüzdeki yıllarda doğalgazsız hiçbir ev bırakmamak. Ekip arkadaşlarımıza kolaylıklar diliyorum. İnşallah kazasız belasız bir çalışma olur.  Sürece verdikleri katkıda dolayı çok kıymetli milletvekillerimize ve TorosGaz yetkililerine teşekkür ediyorum. Bucak’ımıza hayırlı olsun” dedi.

Doğalgaz çalışmaları açılış törenine, Başkan Emrullah Ünal’ın yanı sıra Meclis Üyesi Yakup Gülcü, Başkan Yardımcıları Yasin Çiçek ve Doç. Dr. Oğuzhan Erdoğan, Mimar Sinan Mahallesi Muhtarı Ahmet Özdem, TorosGaz Bucak İşletme Mühendisi Bahattin Öztekin ve müteahhit firma yetkilileri katıldı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir