Darısı Burdur’da bizimkilere!

Markette çocuklara özel ‘göz hakkı reyonu’ uygulaması

Afyonkarahisar’da hizmet veren bir zincir market tüm işletmelerindeki manav reyonunda Ramazan ayına özel ‘Çocuklar için ücretsiz göz hakkı reyonu’ oluşturdu. Çocukların çeşitli meyvelerden dilediği kadar alabildiği uygulama ilgi gördü.

Tele1’in haberine göre, çeşit çeşit meyvelerin konulduğu reyona ‘Çocuklar için ücretsiz göz hakkı reyonu’ yazısı asıldı. Aileleriyle markete girdiklerinde reyonu karşılarında gören çocuklar önce kısa bir şaşkınlığın ardından istedikleri meyveyi alıp, yemenin mutluluğunu yaşadı. Hem çocuklar hem aileler uygulamadan memnun olduklarını söylediler.

Zorlu şartlardan geçilen salgın döneminde maddi durumu elverişsiz ailelerin çocuklarına istedikleri meyveleri ücretsiz yiyebilmelerini sağlamak amacıyla başlattıklarını söyleyen market müdürü, ailelerden de memnuniyet geri dönüşü aldıklarını ifade etti.

Vatandaşlar ise uygulamadan oldukça memnun. Diğer marketlere de örnek olması dileğinde bulunan vatandaşlar, iyi düşünülmüş bir uygulama olduğunu, çocukların canı istediği zaman alabilmesinin güzel bir davranış olduğunu söyledi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.