Bucak’a şehit ateşi düştü

Burdur’a Afrin’den acı haber geldi. Afrin’de arama tarama faaliyetleri sırasında infilak eden el yapımı patlayıcı 3 askerimizin şehit olmasına neden oldu. 6 asker de yaralandı.

BBURDUR’A AFRİN’DEN ACI HABER

Amerikan emperyalizmine karşı Zeytin Dalı Harekâtı’nı başarıyla sona erdiren ve Afrin’e giren ve Afrin merkezde arama tarama faaliyetleri yapan Mehmetçik’ten Burdur’a acı haber. Arama tarama sırasında önceden tuzaklanan el yapımı patlayıcı infilak etti. 3 asker şehit oldu, 6 asker yaralandı.

Zeytin Dalı Harekâtı ile terör örgütlerinden arındırılan Suriye’nin Afrin merkezindeki arama tarama çalışması sırasında teröristlerin kaçarken tuzakladığı el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit ve yaralı askerler bulunduğu bildirildi.

3 ASKER ŞEHİT OLDU; BİRİ BUCAKLI

Başbakan Binali Yıldırım, Afrin’de tuzaklanan patlayıcı sonucu 3 askerin şehit olduğunu açıkladı.

Hain tuzaklı saldırıda Piyade Sözleşmeli Er Muhittin Talha Çalışkan (22) şehit oldu. Şehidimiz aslen Burdur’un Bucak ilçesi doğumlu. Babası vefat eden şehidimiz, Antalya’nın Kepez ilçesinde ikamet ediyordu.

Acı haberin, Çamlıbel Mahallesi’nde oturan ev hanımı anne Melek Çalışkan’a Kepez Kaymakamı Hamdullah Suphi Özgödek ve askeri yetkililer tarafından verildiği öğrenildi. Haberi alan şehidin kız kardeşi Rümeysa ve erkek kardeşi Baha ile aile fertleri ve yakınları büyük üzüntü yaşadı. Bekâr olan şehit Çalışkan’ın ailenin 3 çocuğundan en büyüğü olduğu ve bir ay önce ailesini ziyarete geldiği bildirildi.

Haberin duyulmasının ardından çok sayıda vatandaş başsağlığı için şehidin evine akın etti. Şehidin evine ve sokağa Türk bayraklarıyla donatıldı.

Şehidin babası Arif Çalışkan’ın ise 3 yıl önce kalp krizi sonucu hayatını kaybettiği kaydedildi. Öte yandan şehidin Aile ve Sosyal Politikalar Antalya İl Müdürü Abdullah Çalışkan’ın amcasının oğlu olduğu belirtildi.

İŞTE ŞEHİTLERİMİZ!

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.