Burdur Belediyesi’nde imar işlerde bomba değişiklik

Burdur Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nde vatandaşın işlerini kolaylaştıracak ve işlerden haberdar edecek yeni bir uygulama daha başlatıldı. SMS yoluyla bilgilendirme yapılacak.

Müdürlük bünyesinde vatandaş tarafından belediyeye teslim edilen dosyalarla ilgili yapı denetim firmalarına, müteahhitlere ve yapı sahiplerine SMS yolu ile bilgi verilecek.

Burdur’da kentleşmeyi ve şehirdeki yapılaşmayı düzenleyerek ve denetim altına alarak yaşanabilir, çağdaş ve modern bir kent oluşturmak adına çalışmalarına devam eden Burdur Belediyesi Yapı Ruhsatları için yeni bir uygulama başlattı. Yapı ruhsatı almak için belediyeye başvuruda bulunan vatandaşlar dosyalarını teslim ettikten sonra dosya cep telefonlarına dosyanın Belediye’de hangi aşamada olduğunun bilgisi SMS yolu ile verilecek. Dosya eksiksiz bir şekilde teslim edildiği takdirde dosyanın tüm aşamaları vatandaşa SMS yolu ile bildirilecek.

Vatandaş ve denetim firmaları uygulamadan memnun olduklarını vurgulayarak daha önce Belediye’deki dosyalarının durumu hakkında sürekli aramak zorunda kaldıklarını veya Belediye’ye sürekli gelmek zorunda kaldıklarını söyledi. SMS uygulamasının başlaması ile dosya takibinin daha rahat bir şekilde yapabileceklerini ifade eden vatandaş ve denetim firmaları memnuniyetlerini dile getirdi.

“Burdur’daki yapılaşma için özen gösteriyor ve çalışmalarımızı o yönde belirliyoruz” diyen Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz “İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’müzde yaptığımız yenilikler ile vatandaşlarımızdan olumlu tepkiler alıyoruz. Başvuruda bulunan vatandaşlarımız ruhsatlandırma aşamasındaki tüm süreçler hakkında bilgi alabiliyor” dedi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir