Bucaklı vekilin sanat düşmanlığı haberimize açıklama geldi

Bucaklı KıvılcımHaber okuyucusu vatandaşların WhatsApp hattından ulaştırdıkları bilgi ve görsellere dayanarak yaptığımız ve ilçe merkezinde bir trafo yüzeyindeki Da Vinci resimlerinin Milletvekili Yasin Uğur tarafından mülki amirliğe baskı yapılarak Hristiyan simgesi iddiasıyla tahrif ettirildiği ve silindiği haberimize Bucak Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Yalçın Sezgin’den açıklama geldi. Kaymakam Yalçın yaptığı açıklamada, resimleri kendisinin kaldırttığını ve Milletvekilinin herhangi bir girişiminin bulunmadığını ifade etti.

Bucaklı vatandaşlar önceki gün KıvılcımHaber WhatsApp hattından ulaştırmışlardı bilgi ve görselleri. Buna göre Bucak merkezde eski Perşembe pazarı mevkisindeki bir trafo yüzeyi Leonardo da Vinci’nin iki resmiyle kaplanmıştı. Bu resimleri Hristiyanlık simgesi iddiasıyla Milletvekili Yasin Uğur’un Kaymakam ve Belediye Vekiline baskı yaparak kaldırttığı iddia ediliyordu. Ve Milletvekilinin sanat düşmanlığına vurgu yapılıyordu.

Bucaklı Vekilin sanat düşmanlığı

Haberimiz üzerine Bucak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Yalçın Sezgin konuya açıklık getiren bir açıklama gönderdi. Açıklamada bakımsız bir görüntü oluşturduğu belirtilen trafoların resimlerle süslenmesi talimatının kendilerince verildiğini, ancak yapılan resimlerin bazı kesimlerde rahatsızlık yarattığını, bu kapsamda ilçeden üç esnafın kendisini ziyaret ederek resimlerden rahatsızlıklarını dile getirdiklerini, ilçede tartışma çıkmaması amacıyla kendisi tarafından resimlerin kaldırtıldığı ifade edildi.

Burada resimlerden rahatsızlık duyan sanat düşmanı yobazlığın varlığı ikrar edilmekte, ancak Milletvekili baskının olmadığı belirtilmektedir.

İşte Kaymakam Sezgin’in açıklaması!

“İlçemiz merkezinde bulunan ve bakımsız bir görüntü oluşturan trafo binalarının güzel bir görünüme kavuşması için ev görüntüsü verilmesi veya diğer resimlerle süslenmeli talimatı verilmiştir.

Bu çalışmayı ilçemizin sevilen yüzü ilçemiz halkı tarafından tanınan sanat insanı Emekli Resim Öğretmeni Burhanettin Kara yürütmüş ve kendi seçimi olan resimleri yapmıştır.

Bu çalışma sırasında İlçemizde esnaflık yapan üç kişi kaymakamlık makamını ziyaret etmiş rahatsızlıklarını dile getirmiştir. Konunun kamuoyunda tartışılmaması adına tarafımca resmin kaldırılması talimatı verilmiştir.

Bu süreçte Burdur Milletvekilimiz Sayın Yasin Uğur hiçbir şekilde şahsımı aramamıştır. Dolaylı da olsa basında yer verildiği şekilde bir bilgi şahsıma ulaşmamıştır.

Kamuoyunu bilgilendirmek amacı ile saygıyla duyurulur.”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir