Kimisi hapishaneyle övünür kimisi de ekmek kapısı arar; eski hapishaneyi hamam yaptı

Burdur/ Ağlasun’da eski hapishane binası, bir vatandaş tarafından restore edilerek hamama dönüştürüldü. Açılış töreninde Başkan kaplan açılış kurdele kesti.

Kimi zihniyetler, inşa edilen hapishanelerle övünür. Yaptırdıkları hapishaneleri “yatırım” kavramı içerisinde değerlendirenler var; “bacasız fabrika”ya benzetenler var. Ağlasun ilçesinin Hükümet konağı yanında buluna kullanılmaz haldeki eski hapishane binası bir vatandaş tarafından 9 yıllığına kiralanarak hamam dönüştürüldü. Sahibi Hüseyin Öğüt hapishaneden dönüştürdüğü hamam Sagalassos Ottoman Hamamı adını verdiğini belirtti.

CEZAEVİ İÇİN ‘BACASIZ FABRİKA’ BENZETMESİ

Öte yandan Yozgat’ta yapılan 2 bin 500 kişilik T tipi kapalı ve açık cezaevinde incelemelerde bulunan AKP Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, ‘bacasız fabrika gibi çalışacak bu cezaevinin hayırlı olmasını diliyorum’ diye tweet attı.

HAPİSHANE İNŞAATIYLA ÖVÜNEN ZİHNİYET

Bir vatandaş, Başkanı hapishaneyi “yatırım” kavramı içerisinde değerlendiren ve bununla övünen Elmalı Belediyesi’ne yatırım kavramı hakkında fikir veriyor… Vatandaş, Başkan’a “sen ölmüşün de gömenin yok” diyor.

Beri yandan ise Ağlasun Belediyesi’ne ait olan Hükümet Konağı yanında bulunan eski hapishane binasını ihaleyle 9 yıllığına kiralayan Fransa’da gurbetçi Hüseyin Öğüt, binayı hamama dönüştürdü. Atıl durumdaki bina yenilendi, restore edildi; yeniden açıldı. Binanın açılış kurdelesini Belediye Başkanı Aydın Kaplan yaptı.

Başkan Aydın Kaplan, işletmeci Hüseyin Öğüt’e toprak vazo, Hüseyin Öğüt de Başkan Aydın Kaplan’a el işlemesi tablo hediye etti.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir