Bucak’ta EDS zulmüne son verin!

Madem EDS olacaktı, neden milyonlarca liralık üst geçit yapıldı?

Bucak İyi Parti örgütü, kritik sorular sormaya ve her soru, sorunu on ikiden vurmaya devam ediyor

İYİ Parti Bucak İlçe Başkanı Safa Sönmez, Sanayi Sitesinin yanı başında bulunan Burdur-Antalya Üst Geçidinin başlangıcına konulan EDS cihazı önünde bir basın açıklaması yaparak,  Bucak’taki EDS nedeniyle tüm Türkiye’de “Bucak” isminin her geçen gün olumsuz bir imaj çizdiğini ve bu nedenle EDS konusunda bir çözüm bulunması gerektiğini ifade etti.

Karayolları haritasında D650 şeklinde gösterilen ülkenin kuzeyini, doğusunu ve batısını güneye bağlayan oldukça işlek bir karayolu olan Burdur-Antalya Karayolu’nun Bucak kavşağında transit trafiği rahatlatmak ve akıcılığını sağlamak amacıyla tüm Kahveler Mevkisi boyunca üst geçit yapıldı. Ancak bu ne perhiz bu ne lahana turşusu dedirtircesine, üstgeçidin başlangıcına hız tahdidi yapan (hem de tahdidi 70 km ile sınırlayan) bir EDS cihazını kondu. EDS Bucaklı için ve transit geçen sürücüler için zamanla zulüm halin e geldi. Defalarca EDS zulmüne uğrayarak birçok kez ceza ödeyen bir sürücünün öfkeden cihaza silah sıktığı bile basına yansımıştı.

Bu kapsamda Bucak İYİ Parti İlçe Başkanı Safa Sönmez her zaman olduğu gibi toplumsal bir yaraya daha parmak basarak EDS sorununu gündeme getirdi.

Başkan Sönmez, partili ekibiyle bir EDS cihazı önünde bir basın açıklaması yaparak yetkililere seslendi bir çağrıda bulundu.

EDS zulmüne son verin!

Madem EDS olacaktı, neden milyonlarca liralık üst geçit yapıldı?

Başkan Sönmez yaptığı açıklamada, “bilindiği gibi ilçemizde bulunan köprülerde EDS sistemi bulunmaktadır. Hız sınırının binek otomobiller için 70, diğer araçlar için 50 olması nedeniyle köprüyü kullanan ve ilçemizden geçen binlerce araç sürücüsü burada trafik cezası ile karşılaşmaktadır. Biliyorsunuz ki seçimlerden önce biz de vaat olarak söylemiştik, EDS sistemini kaldırılmasını ya da hiç olmazsa hız sınırlarının yükseltilmesini talep edeceğimizi belirtmiştik. Lakin sözleşmeden dolayı EDS sistemi kaldırılamıyorsa hız sınırının artması tüm vatandaşlarımız gibi bizim de isteğimizdir. Çünkü köprülerde kurulan EDS sistemi resmen tuzaktır. Trafikte hız sınırı önemlidir, hız yaparak felakete sürüklemek istenmez, fakat maden köprüler yapıldı ve gelen araçlar transit olarak geçiş yapıyor, o zaman neden EDS sistemi kuruluyor? Madem EDS var milyonlarca liralık bu köprüler neden yapıldı?” diye sordu.

BAŞKA HİÇBİR KENTİN GİRİŞ ÇIKIŞINDA OLMAYAN BU TUZAĞK KALDIRILMALIDIR

Vatandaşlardan ve Burdur-Antalya karayolunu kullanan binlerce insanımızın getirdiği şikâyetlere nedeniyle konu hakkında açıklama yaparak yetkililerin dikkatlerini konuya çekmenin gerekli hale geldiğini vurgulayan Başkan Sönmez, “Bucak’ta EDS tuzağından sadece yöre halkı değil 81 ilin vatandaşı mağdur olmaktadır. Yaşanan bu olaylar nedeniyle ilçemiz Türkiye çapında EDS cezaları ile anılmaktadır. Bu konuda bir an önce adım atılması ve trafik güvenliğini sıkıntıya düşürmeden gerekli çözümün yapılması en büyük arzumuzdur. Buradan iktidar partisi milletvekillerine özellikle Bucaklı Milletvekili Yasin Uğur beyefendiye sesleniyorum, İlçemizin Türkiye genelinde yanlış tanınmasına, kötü olarak anılmasına sebep olan ve ülkemizin hiç bir üst geçitlerinin giriş ya da çıkışlarında olmayan bu tuzak uygulamanın ilçemizden kaldırılmasını istiyoruz, Bu konunun çözümü konusunda hem ilçemiz halkının hem yolu buradan geçen TÜRKİYE CUMHURİYETİ vatandaşlarının mağdur olmaması için ilgililerin çözümü konusunda can atacaklarını umuyorum. Bu konunun takipçisi olacağımızın bilinmesini isteriz. Kamuoyuna saygıyla duyururuz” ifadelerini kullandı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir