Bunlar olduğunda söz, ben de AKP İl Başkanı gibi lokma dağıtacağım!

Ayasofya’nın camiye dönüştürülmesi uğruna Cumhuriyet Meydanında lokma dağıtan AK Parti İl Başkanı Volkan Mengi’ye ironik bir eleştiri gönderen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı İzzet Akbulut, ülkede derinleşen ve yangın yerine döndüren ekonomik krizin yaktığı vatandaşların sorunlarını sıralayarak, “bunların olduğu ülkeyi yaratalım, size söz, ben de AKP il Başkanı gibi tüm halkımıza lokma dağıtacağım” dedi.

“Çok şükür Ayasofya ibadete açıldı, emeğe geçenlerden Allah razı olsun; biz konumuza dönelim” diye başladığı açıklamasına CHP İl Başkanı İzzet Akbulut şöyle devam etti:

Çiftçi gübre, tohum, elektrik desteği bekliyor.

Her şeyden önce yurt içinde yetişen ürünlerin ithalatının hemen durdurulmasını ve yandaş müteahhitlere verilen garantiler gibi üreteceği ürünlerde ürün alım garantisi bekliyor.

Hayvancılık sektörü süt fiyatlarının düşük yem, saman, kepek vs. fiyatlarının yüksek olmasından yakınıyor.

Yem süt dayatmasının bir an önce önüne geçilmesini istiyor.

Kombinelerde sağmal hayvanlarını kestirmek gibi zor günleri bir daha asla yaşamak istemiyor.

Esnaf, sanayici hizmet, mal alış ve üretim maliyetlerinin önlenemez yükselişinin artık önlenmesini istiyor.

Ödediği iş yeri kirasından dolayı bir de stopaj ödemek istemiyor mesela.

Artık işçi çıkarmak değil, iş yetiremeyip bol bol istihdam yaratmak istiyor.

Emekliler, asgari ücretliler insanca yaşayabilecek, 2492 TL olan açlık sınırının üstünde ücret ve maaş almak istiyor. Aldıkları maaş zamlarının yüksek enflasyon oranlarının altında ezilip kalmasına isyan ediyor.

Öğrenciler, gençler gelecek ile ilgili kaygı duymak istemiyorlar artık. Onlar yaşadıkları ülkede en iyi eğitimleri almak istiyorlar, dünyada eğitim konusunda diğer ülkelerin öğrencilerine kafa tutmak istiyorlar. Kısıtlamalarla, yasaklarla dolu bir ülkede değil çağdaş, özgür bir ülkede hayal kurup, hayallerini gerçekleştirmek istiyorlar artık.

Bunların olduğu ülkeyi yaratalım; size söz, ben de AKP İl Başkanı gibi tüm halkımıza lokma dağıtacağım.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir