“Burdur Barosu ABD’nin oyuncağı olmamalı!”

AK parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi’den, Boğaziçi Üniversitesi’ne antidemokratik bir şekilde rektör atamasına gösterilen demokratik tepkinin, Batı ve ABD güdümlü provokatörlerin müdahalesi sonucu çığırından çıkması, milli çıkarların zararına bir rotaya girmesi, ülkede kaos yaratmak isteyen dış güçlerin ve işbirlikçilerinin at oynattığı bir mecraya dönüşmesi üzerine polisin yaptığı müdahalelere karşı çıkan 35 baro başkanı arasında yer alan Burdur Baro Başkanı Ramazan Gedik’e sert cevap geldi. Başkan Mengi, “Burdur Barosu Başkanı vatansever avukatlarımızı zan altında bırakıyor” dedi.

Boğaziçi Üniversitesi’ne rektör ataması üzerine, rektörlerinin üniversite içinden seçimini savunan Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin haklı eylemlerinin, üniversite dışından Batı ve ABD merkezli provokatörlerin müdahalesiyle farklı bir mecraya sürüklenmesi ülke gündeminin başına oturdu. Konuyla ilgili olarak toplumun çeşitli kesimlerinden farklı tepki ve destekler geldi.

Bu kapsamda AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi, içinde Burdur Barosunun da bulunduğu 35 baro başkanının, öğrenci eylemleri olmaktan çıkmış gösterilere karşı polisin müdahalelerine karşı yaptığı “Boğaziçi öğrencilerine yapılan muamelelerin Anayasa’ya, AİHS’e, AİHM’nin ile AYM’nin yerleşik içtihatlarına ve yasalara aykırı olduğu belirtilen” açıklamaya sert tepki gösterdi.

Burdur Baro Başkanı Ramazan Gedik’e, “Boğaziçi Üniversitesinde çıkan olayların artık terör örgütlerinin yönlendirmesiyle ülkemizin bütün değerlerini ayaklar altına alarak ülke geneline yayılma gayretlerini bütün toplumun gördüğünü hatırlatan” Başkan Mengi, “Burdur Barosu Başkanının ülkemizin karışmasını isteyenlere göz yummasını kaygıyla izledikleri”ni belirtti.

Başkan Mengi açıklamasının devamında şu görüşleri savundu:

“BURDUR barosunun başkanı bütün Avukatların görüşleriymiş gibi hareket etmesi asla kabul edilemez bir durumdur. Burdur Barosu dış güçlerin özellikle ABD’nin oyuncağı olmayacağı, Milli ve Manevi değerlerimize sahip çıkan ülkesini seven bir vatansever yapı olması gereken STK olması gerekir.”

Başkan Mengi, açıklamasına, “Burdur Barosu Başkan’ının yaptığı açıklamayı kınıyor ve Vatansever avukatların bu duruma tepki koyacağını Devletine, Milletimizin Milli ve Manevi değerlerine sahip çıkacağına inanıyoruz” sözleriyle son verdi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir