Burdur, Belediyenin öncülüğünde FETÖ ve ABD’ye karşı sel olup aktı

Burdur Belediye Başkanlığının çağrısıyla Köprübaşı’nda toplanan Burdur halkı, Gazi Caddesi boyunca Amerikan güdümlü Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ’cü) darbe girişimine karşı coşkun akan bir sel gibi Cumhuriyet Meydanına aktı. Meydanda bekleyen kitle ile kaynaştı.

Amerikancı FETÖ’cü başarısız darbe girişimine karşı ülke çapında halk kitleleri yediden yetmişe darbenin bastırılmasında temel etken olan devletle milletin topyekûn birliğinin en yüce ve en muhteşem görünüşlerini sergiledi. Darbe girişiminin 11’nci gününde kitleler hala meydanları terketmiyor; coşkusu ve kararlılığından bir nebze olsun vazgeçmiyor. Dün akşam Belediye Başkanı Ecz. Ali Orkun Ercengiz’in çağrısı ve örgütlemesiyle Amerikan güdümlü Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ’cü) darbe girişimine karşı Köprübaşı’nda toplanan yediden yetmişe Burdur halkı meşalelerle Gazi Caddesi boyunca görkemli bir yürüyüşle Cumhuriyet Meydanı’na coşkun bir sel gibi aktı. Meydanda bekleyen halk ile alkışlar eşliğinde kaynaştı.

Yürüyüşe Burdur Belediye Başkanı Ecz. Ali Orkun Ercengiz, Burdur Valisi Şerif Yılmaz, CHP Burdur Milletvekili Dr. Mehmet Göker, Garnizon ve 58. Piyade Eğitim Alay Komutanı P. Albay Hakan Tutucu, Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan, Adalet Komisyonu Başkanı Mehmet Ali Yüce, MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, Baro Başkanı Ramazan Gedik, siyasi parti, kitle örgütü ve oda temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Eylemde saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunuşu müteakiben Başkan Ercengiz, Milletvekili Göker ve Vali Yılmaz birer konuşma yaptı.

Belediye eylemde vatandaşlara lokma dağıttı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir