Haşhaşi darbe girişiminin Burdur’da kırılma noktası

Jandarma Genel ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı Merkezli Yapılması Planlanan Amerikan Güdümlü

FETÖ’cü Darbe Girişimi Gecesi Vali Konağında Kendisini Arayan ve Emir Veren Sözde FETÖ’cü Sıkıyönetim

Komutanına İl Jandarma Komutanı J. Albay Tayfun Dündar’ın tepkisi

Amerikan emperyalizminin işbirlikçisi Fethullah Terör Örgütü (FETÖ’cü) darbe kalkışmasının yaşandığı 15 Temmuz gecesi Vali Şerif Yılmaz’ın davetiyle Vali Konağında Burdur Belediye Başkanı Ecz. Ali Orkun Ercengiz, Garnizon ve 58. Piyade Eğitim Alay Komutanı P. Albay Hakan Tutucu, Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan, CHP Burdur Milletvekili Dr. Mehmet Göker, AKP Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Reşat Petek ve İl Emniyet Müdürü Eyüp Özüdoğru ile birlikte toplantı halindeyken, kendisini arayan ve bazı emirler vermeye kalkışan sözde FETÖ’cü Sıkıyönetim Komutanına Burdur İl Jandarma Komutanı J. Albay Tayfun Dündar’ın verdiği Mustafa Kemal’in askerine yakışan tepki ve cevap, her yerde olduğu gibi ilimizde de darbe girişiminin kırılma noktasını oluşturmuştur. Tayfun Komutan, sözde sıkıyönetim komutanını tersleyerek, “ben seni tanımam, ben devletimi tanıyorum” dedi.

FETÖ’CÜ DARBE GİRİŞİMİ, ANCAK DEVLETLE MİLLETİN

TOPYEKÛN BİRLİĞİ SAYESİNDE ÇÖZÜLEBİLECEK DERECEDE BÜYÜK SORUNLARIMIZDANDI

1970-1980’lerden bu yana devlet içinde örgütlenen, kendi deyişiyle “devletin kılcal damarlarına sessiz, gizli bir şekilde” hâkim oluncaya kadar yerleşen, siyasi iktidarların oy kaygıları, gaflet ve dalaletiyle, hatta ortak çıkar birliği hıyanetiyle Türk ordusu içinde silahlı kuvvet haline gelen Amerikan güdümlü Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ’cü) darbe kalkışması 15 Temmuz akşamı erken saatlerde ülke gündemine atom bombası gibi düştü. Ancak devlet ve milletin topyekûn birliği ile çözülebilecek büyüklükte sorunlarımızdan biri olan Amerikan güdümlü Fethullahçı darbe kalkışmasına karşı milletin tamamı sokaklara döküldü; meydanlara indi. Tankların önüne yatarak ezildi. Ağır silahların karşısına çıkarak tarandı. Bu kapsamda ilimizde de Burdur halkı Cumhuriyet Meydanını ilk günden doldurdu, sabahlara kadar meydandan ayrılmadı.

Dün Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in çağrısı ve öncülüğünde Köprübaşı’nda toplanarak Cumhuriyet meydanına sel gibi akan Burdur halkına hitaben yaptığı konuşmada Vali Yılmaz’ın açıkladığına göre, darbe girişiminin ilk gün gözlerin dikkatle aradığı Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz de dâhil olmak üzere devletin Burdur’daki sinir merkezleri, Vali Şerif Yılmaz’ın çağrısıyla Konak’ta toplanmıştı, durum değerlendirmesi yapmak ve alınacak tedbirleri görüşmek üzere.

J. ALBAY DÜNDAR, CUNTACILARA,

“BEN SENİ TANIMIYORUM, BEN DEVLETİMİ TANIYORUM” DEDİ

Vali Yılmaz, Demokrasi Yürüyüşü eyleminde yaptığı konuşmada, “mesele devletin bekası, istiklalimiz ve istikbalimiz olunca gerisi teferruat. Bu olayı duyar duymaz, farklı yerlerden aldığımız bilgi üzerine, Vali Konağı’nda hem iktidar, hem muhalefet partisi Milletvekillerimiz, Garnizon Komutanımız, Başsavcımız, Jandarma Komutanımız, Emniyet Müdürümüz ve Belediye Başkanımız olmak üzere hep beraber bu darbe teşebbüsünün karşısında olduğumuzu ifade ettik” dedi. Konutta toplantı halindeyken Jandarma Komutanına Konya’dan bir telefon geldiğini belirten Vali Yılmaz, “kendisinin yeni cunta tarafından sıkıyönetim komutanı olarak atandığını ifade eden FETÖ teröristi emir ve talimat veriyorum diyor. Jandarma Komutanımız telefona cevap olarak ‘ben seni tanımıyorum, ben devletimi tanıyorum’ diyerek o şerefsizin yüzüne telefonu kapatmıştır”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir