Burdur Belediyesi Depremzedelere kapısını açtı

Malatyalı depremzedeler Atatürk Kız Öğrenci Yurdunda

Kahramanmaraş ve Gaziantep merkezli M7,7 ve M7,6 büyüklüğünde iki depremle sarsılan ve yerle bir olan 10 ilin içinde bulunan Malatya’dan getirilen depremzedeler, Burdur Belediyesi Atatürk Kız Öğrenci Pansiyonuna yerleştirildi.

6 Şubat sabahı saat 04,17’de Kahramanmaraş/Pazarcık merkezli M7,7 büyüklüğünde ve ardından 04,26’da Gaziantep’in Nurdağı ilçesi merkezli M7,6 büyüklüğünde, uzmanlara göre 12 şiddetindeki depremlerle Kahramanmaraş, Hatay, Gaziantep’te, Adıyaman, Osmaniye, Adana, Diyarbakır, Şanlıurfa, Kilis ve Malatya sarsıldı. Büyük yıkım meydana geldi. An itibariyle Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, depremlerde 17 bin 674 kişinin hayatını kaybettiğini, 72 bin 879 vatandaşın ise yaralandığını bildirdi.

Yaralı vatandaşlar diğer illere nakledilmeye devam ediliyor.

Depremden sağ kurtulan depremzede vatandaşların da diğer illerde misafir edilmesi sürdürülüyor.

Bu kapsamda daha önce depremzedelere tahsis edileceği duyurulan Atatürk Kız Öğrenci Yurduna Malatya’dan gelen depremzedeler yerleştirildi.

Malatya’dan gelen depremzedeleri ziyaret eden Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz “Malatya’dan gelen bir grup depremzede yurttaşımızı Atatürk Kız Öğrenci Yurdumuza yerleştirdik. Yaşamış oldukları felaket çok büyük, farkındayız; yaraları birlikte saracağız” dedi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.