MAKÜ, Deprem Bölgesi Hatay’da Aşevi Kurdu

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) depremden en fazla zarar gören illerimizden biri olan Hatay’da kurduğu Aşevi ile depremzedelere çorba ve yemek ikramı sunuyor.

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve Hatay’ı da etkileyen iki büyük depremin ardından yaraları sarmak için harekete geçen Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ), Hatay Antakya’da kurduğu Aşevi ile depremzedelere çorba ve yemek ikramına başladı. Aşevi personeli, gün boyunca yoğun bir çalışma yürüterek depremzedelere ikram edilecek yemeklerin hazırlığını ve dağıtımını yapmaya başladı.

Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Dalgar da deprem bölgesine giderek aşevinde depremzedelere çorba ikramında bulundular.

Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz yaptığı açıklamada; “Çok değerli MAKÜ Ailesi, hocalarım, idari personelimiz, öğrencilerimiz, öğrenci ailelerimiz Hatay Antakya’dayız. Aşevimizi faaliyete geçirdik. Çorbalarımızı da sabah saatleri itibari ile dağıtmaya başladık. Burada çok ihtiyaç var. Gerek buraya hizmet getirmeye, malzeme getirmeye gelen şoförler, yardım ekipleri, gerekse burada araçlarında kalmak durumunda kalan depremzedelere de sabahları sıcak çorba ile öğle ve akşam yemeği vereceğiz. MAKÜ’nün bir bireyi olarak, bir seveni olarak başlattığımız bu kampanyaya desteklerinizi lütfen esirgemeyin. Arkadaşlarımız burada geceden sabaha kadar çalıştı ve sabahta çorbalarımızı vermeye başladık. Hepinize şimdiden destek ve yardımlarınız için teşekkür ediyorum. Allah razı olsun, Allah Devletimize, Milletimize zeval vermesin inşallah.” diye konuştu.

MAKÜ Aşevi “Güzelburç Mahallesi E-5 Karayolu Caddesi 36/A İl Jandarma Komutanlığı Karşısı Antakya / HATAY” adresindedir.

MAKÜ tarafından kurulan Aşevinde “Çorbada benim de tuzum olsun” diyorsanız “sadece” gıda malzemesi alımında kullanılmak üzere şartlı bağış yapabilirsiniz.

Bağış yapmak için adresine gidebilirsiniz.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.