Burdur Belediyesi ucuz et satacak

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, vaatlerini bir bir yerine getiriyor. Burdur Belediyesi tarafından Tanzim Satış Mağazası kurularak, halka ucuz ürün satılacak. Burdur’un yerli ürünlerinin satışının yapılacağı mağazada, et ürünleri de yer alacak.

Burdur Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mustafa Yıldız ve Yönetim Kurulu Üyeleri Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’i ziyaret etti.

Burdur Belediye Başkanlığı makamında gerçekleşen ziyarette, Başkan Ercengiz ve Başkan Yıldız halka ucuz et ulaştırabilmek amacıyla, Burdur Belediyesi tarafından oluşturulacak tanzim satış mağazalarında, kuzu eti satışının da başlayacağının müjdesini verdi.

YERLİ VE MİLLİ ÜRÜNLERE DAYALI TANZİM SATIŞ

Seçimlerden önce siyasi iktidarın büyük kentlerde uygulamaya koyduğu ve ithal ürünlerin yer aldığı, bu sebeple başarılı olmayan tanzim satış uygulamasının aksine Burdur Belediyesinin Tanzim Satışları Mağazasının raflarında yerli ve milli ürünler olacağından piyasayı düzenleyeceği ve dengeleyeceği belirtiliyor.

KAMUOYUNDAKİ HALK EKMEK FIRINLARI BEKLENTİSİ

Bu kapsamda Burdur kamuoyunun, son zamanlarda büyük fiyat artışlarıyla halkın en temel gıda maddesi ekmeğe ulaşımda da halkın fakir kesimlerinin büyük sorun yaşadığı dikkate alınarak Burdur Belediyesi’nin sosyal belediyecilik uygulaması kapsamında Halk Ekmek fırınlarının beklentisi içine girdiği ifade ediliyor.

Burdur Belediyesi olarak üreticinin ve yetiştiricinin her zaman yanında olduklarını belirten Başkan Ercengiz, Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği ile ortak hareket ederek, halka ucuz et ulaştırmak için gerekli çalışmayı başlatacaklarının müjdesini verdi. Başkan Ercengiz, “Tanzim satış mağazası oluşturarak Burdur Halkı’yla ucuz eti buluşturacağız. Birliğimizden temin ettiğimiz kuzuların satışını yapacağız. Bunun yanında Burdur’un yerli ürünleri de mağazamızda yer alacak” diye konuştu.

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.