Burdur Belediyesi’nden Cumhuriyet Bayramı Hediyesi

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in talimatı ile düzenlen etkinlikle Burdur Belediyesi’nden ilk 2000 öğrenciye 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı hediyesi

Burdur Belediyesi’nin düzenlediği bir etkinlikte, Cumhuriyet ve Cumhuriyet Bayramı ile ilgili resim ve şiirlerini Burdur Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne teslim eden ilk 2000 öğrenciye 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı hediyesi olarak anmalık hediye edilecek.

Burdur Belediyesi’nden 2 bin öğrenciye anmalık hediyesi

29 Ekim 1923’te Cumhuriyet’in ilanı anısına her yıl 29 Ekim günü Türkiye‘de ve Kuzey Kıbrıs‘ta 

kutlanan milli bayramımızın bu yıl Covid-19 salgını nedeniyle kutlamaları kısıtlandı. Burdur Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının anısına bir çalışma düzenledi. 26- 29 Ekim tarihleri arasında 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı konulu şiir veya resim getiren ilk 2000 öğrencimize anmalık hediye ediyor.

Konuya ilişkin açıklama yapan Başkan Ercengiz, “Covid-19 tedbirleri kapsamında 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinliklerine kısıtlama getirildi. Cumhuriyetimizin 97. yaşını meydanlarda çocuklarımız, gençlerimiz ve tüm yurttaşlarımızla coşkuyla kutlamak isterdik ancak önce sağlık. Gelen kutlama kısıtlamaları nedeniyle bu sevinci en azından öğrencilerimize yaşatabilmek ve Cumhuriyetimizin 97. yaşı anısına böyle bir etkinlik düzenlemek istedik. Herhangi bir yaş sınırı olmayan etkinliğimizde çocuklarımızdan yazacakları güzel şiirleri ve yapacakları güzel resimleri bekliyoruz. Etkinliğimize katılmak isteyen öğrencilerimiz 26 – 29 Ekim tarihleri arasında Burdur Belediye Başkanlığı Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüze çalışmalarını teslim edebilirler“ şeklinde konuştu.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir