Burdur Belediyesi’nden okullara Nutuk ve ATABE armağanı

Burdur Belediyesi, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ve Atatürk Haftası münasebetiyle ildeki ortaokul ve liselere Atatürk’ün Bütün Eserleri (ATABE) armağan etti. Öğrencilere de özel olarak bastırttığı Nutuk’u dağıttı.

Burdur belediyesi sosyal ve kültürel alanda hizmetlerini sürdürüyor. Özel olarak geliştirdiği projelerle Burdur eğitim dünyasına katkıda çıpayı yükseltti. Bu yıl 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ve Atatürk Haftası sebebiyle ortaokul ve lise kütüphanelerine Atatürk’ün Bütün Eserleri (ATABE) ve öğrencilere de özel olarak bastırttığı Atatürk’ün Nutuk kitabını dağıttı. Bu kapsamda armağanlarını teslim ederken Anadolu Lisesi’nde bir sınıfta öğrencilere ve Öğretmenler Odasında öğretmenlere hitabetti ve soruları cevaplandırdı.

Sınıfta öğrencilere yaptığı konuşmada, öğrencilere, yüz yıl önce Cumhuriyeti’mizin kurucusu büyük Atatürk’ün bugünleri gören öngörülerinin anlatıldığı Nutuk kitabını okumalarını tavsiye eden Başkan Ercengiz, bugünlerde ülkemizin büyük sıkıntılar içinden geçtiğini, bu sıkıntıların esas sebebinin Atatürk’ün izinden ayrılmamız olduğunu vurguladı.

Konuşmadan sonra Başkan Ercengiz, öğrencilerin sorularını cevaplandırdı. Öğrenciler otobüs ulaşımından okulun arka bahçesinin asfaltlanmasına kadar daha çok kendi özel hayatlarını etkileyen kent sorunlarına değindi.

Daha sonra Başkan Ercengiz, öğrencilere Nutuk kitabını dağıttı. Arzu edenlere kitabı imzalayarak verdi.

Toplu anı fotoğrafı çektirildikten sonra Başkan Ercengiz Öğretmenler Odası’nda öğretmenlerin çay ikramına katıldı.

Öğretmen Odasında öğretmenlere, daha çok son zamanlarda Burdur gündeminde öne çıkan meseleler üzerinde yoğunlaşarak, Burdur Belediyesi’nin 4,5 yıllık icraatlarını, neleri yapıp neleri yapamadığını, yapamamasının sebeplerini anlattı. Öğretmenlerin trafikten esnafın kaldırım işgallerine kadar çeşitli sorularını cevaplandırdı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir