Armağan İlci, mezarı başında anıldı

Bir etkinlikte Burdur Belediyesi’ni temsil etmek için İzmir’e giderken 13 Kasım 1998 tarihinde Dinar yakınlarında geçirdiği elim bir trafik kazasında Belediye Basın Bürosu çalışanı ve Cumhuriyet Gazetesi Burdur Muhabiri Gülçin İlci Bozkurt ve makam şoförü Ahmet Uğuz ile birlikte hayatını kaybeden Belediye Başkanı Armağan İlci ve çalışma arkadaşları, 20’nci ölüm yıldönümünde mezarı başında anıldı.

Anma törenine Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Armağan İlci’nin eşi Birsen İlci, CHP İl Başkanı İzzet Akbulut, Veteriner Hekimler Odası Başkanı ve 22’nci dönem Milletvekili Kazım Üstüner, Ahmet Uğuz ve Gülçin İlci Bozkurt’un yakınları, merhum ve merhumenin sevenleriyle belediye çalışanları ve vatandaşlar katıldı.

Armağan İlci’nin mezarı başında yaptığı konuşmada Ali Orkun Ercengiz, “sevgili başkanımızın ve iki mesai arkadaşının aramızdan ayrılışının 20’nci yılında onların anısını yadetmek için bir araya geldik. Ölüm istenen bir şey değil tabii ki ama ölümünün üzerinden 20 yıl geçmesine rağmen hala sevenleri bir araya getiren bir başkanımız oldu”  dedi.

Başkan Ercengiz şöyle konuştu:

“Herkesin başkanı olabilen, ikinci döneminde daha fazla insanı kucaklayabilen, siyasi kimliğinin ötesinde Burdur’un Belediye Başkanı olarak anılan, üzerinden 20 yıl geçmiş olmasına rağmen hala Burdur halkının gönlünde yeri farklı olan Armağan İlci Başkanımızı ölümünün 20’nci yıldönümünde anmak için gene biraradayız.”

Kendileri için bir görev şehidi olduğunu belirten Başkan Ercengiz, göreve geldikten sonra da ailesinin istememesine rağmen İç İşleri Bakanlığı’na görev şehidi sayılması için yaptıkları başvurunun kabul edilmediğini ifade etti.

Kendilerine bıraktığı görevin başında olduklarını ifade eden Başkan Ercengiz,  “değerli başkanımızın nasıl bir Burdur istediğini bilerek çalışıyoruz. Armağan İlci bütün Burdur’un gönlünde taht kurmuştu. Bizim görevimiz onun anısını yaşatmak ve onun istediklerini gerçekleştirmeye çalışmak” diye konuştu.

Konuşmadan sonra dualar okundu. Mezara kırmızı karanfiller bırakıldı.

Başkan İlci’den sonra kitle sırasıyla Basın Bürosu çalışanı ve Cumhuriyet Gazetesi Burdur Muhabiri iken görev şehidi olan Gülçin Bozkurt İlci ile makam sürücüsü Ahmet Uğuz’un mezarları başında dualar okundu, kırmızı karanfiller bırakıldı.

Törenlerin sonunda helva dağıtıldı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir