Burdur Belediyesi’nden su duyurusu

Burdur Belediyesi, su kesintileri hakkında kamuoyuna açıklamada bulundu.

İşte o açıklama!

“İklim değişikliklerinin dünyada yaratmış olduğu olumsuzluklar, ülkemizde de gün geçtikçe daha fazla hissedilmeye başlamıştır. Yağış miktarlarının azalması ilimizde bizleri ciddi anlamda kuraklık ile karşı karşıya bırakmıştır.

“Tarihin en kurak günlerini yaşadığımız bu günlerde mevsim ortalamalarının 6-7 derece üzerinde seyretmesi nedeniyle su tüketimleri maximum düzeye ulaşmıştır.

“İlimizde içme suyu ihtiyacının tamamına yakın kısmı yeraltı kaynaklarından karşılanmaktadır. Bu yüzden suyu kullanırken dikkatli olunmalı ve tasarrufu elden bırakmamalıyız.

“Şehir Merkezimizi besleyen bütün su pompaları çalıştığı halde şuan bazı noktalara su basıncı yetişmemektedir. Vatandaşlarımızın su tüketiminde daha dikkatli olmalarını, suyu israf etmemesi, bahçe sulamaması, halı ve apartman yıkamalarında ise suyu tasarruflu kullanmaları gerekmektedir.

İlimiz genelinde sağlamış olduğumuz içme ve kullanma suyunun tasarruflu kullanılması, vatandaşlarımızın bu konuda hassasiyet göstermeleri yaşamakta olduğumuz kuraklığın etkisini azaltacak, yeraltı ve yerüstü su kaynaklarımızın korunmasını sağlayacaktır.

“Tüm vatandaşlarımızın gereken hassasiyeti göstereceğini bekler kamuoyuna saygıyla sunarız.”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.