TGB, yangından etkilenen aileler için kolları sıvadı

Türkiye Gençlik Birliği (TGB) üyeleri, Antalya /Manavgat’ta ABD kara kuvveti bölücü terör örgütü PKK/ HDP’nin çıkarttığı yangın felaketinde evleri hasar gören vatandaşlara yardımcı olmak için kolları sıvadı. TGB Genel Başkanı Dilek Çınar, “Yangınları vatanseverlikle söndüreceğiz” dedi.

TGB, sırça köşklerde ahkâm kesmiyor; yangın sahasında yangın mağduru vatandaşa hizmet ediyor

TGB üyeleri, ABD kara kuvveti bölücü terör örgütü HDP/PKK’nın çıkardığı orman yangınlarında evleri ve köyleri yanan ailelere yardım etmek amacıyla, Kızılay’ın çağrısı ve yönlendirmesiyle iş başı yaptı. Kızılay’ın Manavgat yangınından etkilenen vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması için kurduğu merkeze giden Türkiye Gençlik Birliği heyeti, Kızılay ekiplerinin yönlendirmesiyle çalışmalara başladı. Heyet, yardım kolilerinin hazırlanması ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırılmasında gönüllü olarak görev alıyor.

“YANGINLARI VATANSEVERLİKLE SÖNDÜRECEĞİZ”

Türkiye Gençlik Birliği üyeleri, Antalya’nın Kemer ilçesinde düzenledikleri yaz kampından her gün farklı bir heyet ile yangın söndürme ve yangından etkilenen bölgelerde ihtiyaçların karşılanması için çalışmalara katılacaklarını belirtti. TGB üyeleri, ormanları yakanların HDP/PKK olduğunu, yangınları söndürmenin HDP’nin kapatılmasıyla mümkün olduğunu söyledi.

Amerikan’ın yeni tip savaş tertiplerine karşı Türk gençliğinin yangınların üstüne gideceğinin altını çizen Çınar, orman yangınlarını kundakçısı PKK/ HDP’nin yaktığı orman alanlarımızı yeniden yeşerteceklerini vurguladı.

“YANGINLAR, ABD’NİN SAVAŞ TERTİBİ”

Bu yangınların “ABD’nin savaş tertibi olduğu”nu, bu yangınları, “ABD eliyle PKK/ HDP ve FETÖ’ye yaptırıldığı”nın altını çizen Çınar, “Yangınları HDP’yi kapatarak söndürürüz. Yangınları vatanseverlikle söndüreceğiz. Yangınları milletçe el ele vererek söndüreceğiz” diye konuştu.

“TÜRKİYE’NİN HER YERİNDE GÖREVLERE HAZIRIZ”

“Bir heyetimiz Manavgat’ta, bir heyetimiz Muğla’da yangın bölgelerinde yetkililerin yönlendirmesiyle görev başında olduğu”nu vurgulayan Çınar sözlerine,  “Antalya’da, Denizli’de, Türkiye’nin her yerinde görevlere hazırız. ABD yangınlarını körükleyenlerin milletimiz nezdinde hiçbir değeri yoktur. Türkiye bu yangınlardan milli bir iktidarla çıkacaktır” diye son verdi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.