Burdur Belediyesi’ne yönelik siyasi bir komplo mu?

Burdur Belediye Meclisi Eylül toplantısı, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in başkanlığında Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantının başlangıcında önceki aya ait Belediye icraatları hakkında bilgi veren Başkan Ercengiz, hafta içinde siyasi gündemde yer alan konuları da cevapladı. Özellikle Meclis üyesi, vergi rekortmeni iş insanı Atam Gülcü’ye yönelik içki kaçakçılığı iddiası gibi itibar canavarlığı haberlerine de sert cevap verdi. Başkan Ercengiz, “Burdur Belediyesi’ne ait tesislerde de sanki kaçak içki satılıyormuş gibi bir algı yaratılmaya çalışılmasından son derece rahatsızım” dedi

Bugün öğleden sonra Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in Başkanlığında Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen Burdur Belediye Meclisi Eylül toplantısına, Başkan Ercengiz’in, AK Parti İl Başkanı Volkan Mengi’nin “rantsal dönüşüm” iddiasına ve incelendiğinde siyasi bir komplo olduğu buram buram tüten Meclis üyesi, vergi rekortmeni iş insanı Atam Gülcü’ye yönelik itibar canavarlığı şeklinde yorumlanan içki kaçakçılığı iddialarına sert sözlerle cevap vermesi damga vurdu.   

Başkan Ercengiz, “bizler sorumluluk taşıyan insanlarız, bizler ticareti, itibara değişecek insanlar değiliz özellikle devletin itibarını da hiçbir ticarete değişmeyiz” diyerek Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’ne yapılan bir şikâyet ile Burdur Belediyesi’ne ait tüm tesislerde kaçak içki operasyonu yapıldığını belirtti ve Belediye tesislerinde sanki kaçak içki satılıyormuş gibi itibarsızlaştırmaya çalışıldığını aktardı.

Konuşmasının devamında Başkan  Ercengiz şu görüşleri ifade etti:

YALAN YANLIŞ BİLGİLERLE İTİBAR CANAVARLIĞI

“Belediye Tesislerine faturasız herhangi bir girişin yapılması mümkün değildir. Geçtiğimiz birkaç gün içinde gündemi meşgul eden ve maalesef siyaseti de bu işe alet ederek, siyasetin de gündemi yapılmaya çalışılan bir konuyu sizlerle paylaşmak istiyorum. Bugün bir akım medyası gazetenin haberiyle gerçekten şaşkınlığımızı gizleyemedik. Geçtiğimiz gün de bir yerel medya haber sitesinin doğru olmayan bilgilerle, yanıltıcı bilgilerle, Belediye Meclisi üyesi arkadaşımızın ve dolayısıyla bağlantı kurularak, bizlerin itibarımızı yerle yeksan etmeye çalışan bir anlayışı şiddetle kınıyorum. Öncelikle haberin doğru olmadığını, bu haberin içeriği ile ilgili gerekli tekzip hakkını Atam Gülcü arkadaşımızın kullanacak.”

BELEDİYE TESİSLERİNDE KAÇAK İÇKİ ARAMASI YAPILDI

“Bununla bağlantılandırılarak Burdur Belediyesi’ne ait tesislerde de sanki kaçak içki satılıyormuş gibi bir algı yaratılmaya çalışılmasından son derece rahatsızım. Zira dün Tarım İl Müdürlüğüne iletilen bir şikâyet gerekçe gösterilerek, Tarım İl Müdürlüğü tarafından Burdur Belediyesi’ne ait tesislerde kaçak içki arama operasyonu yapılmıştır.”

BİZLER TİCARETİ, İTİBARA DEĞİŞECEK İNSALAR DEĞİLİZ

“Bizler sorumluluk taşıyan insanlarız, bizler ticareti itibara değişecek insanlar değiliz özellikle devletin itibarını da hiçbir ticarete değişmeyiz. Yaptığımız işlerin tamamı yasaldır, gerekli incelemeler yapılmıştır ve Burdur Belediyesine ait hiçbir sosyal tesiste bırakın kaçak içkiyi, kaçak eti, faturasız herhangi bir girişin yapılması mümkün değildir.”

“İNSANLARIN İTİBARINI BU KADAR ÇABUK HARCAYAMAZSINIZ”

Konuşması sırasında CHP Belediye Meclisi Üyesi Atam Gülcü’nün vergi rekortmeni olduğu yıllardaki fotoğraflarını gösteren Başkan Ercengiz, “bu iki fotoğraf, Sayın Atam Gülcü’nün geçtiğimiz yıllarda bu kentte vergi rekortmeni olarak Burdur ili protokolünden aldığı ödüllerin fotoğrafıdır. Bir itibar indirgemesi ya da itibarı yerle yeksan etme çalışması içine organize hale getirilmiş bir görüntünün sokulmuş olması ve vergi rekortmeni olan bir insanın, vergi vermeyi bir vatandaşlık görevi edinen bir vatandaşın, 25 litre alkolden kaçakçı olmasını kimse aklına getiremez” diye konuştu.

Başkan Ercengiz, konuşmasına şu sözlerle son verdi:

İNSAN İÇİNE ÇIKAMAZLAR

“Eğer bu işlerin arkasından siyaset çıkacak olursa, bu son derece ayıptır. Hepimizin çoluğu çocuğu var. Yapacağımız işler, siyaseten eleştiriler getirebilir, yaptığımız icraatlarla ilgili bir takım suçlamalar getirilebilir, bunlarla ilgili müracaatlar yapılabilir ama idari para cezasına çarptırılmış ve itirazı da yapılmış bir konunun sanki hukuki süreç tamamlanmış ve suçun paydaşıymış gibi gösterilmiş olması manidardır. Zira bizim yapacağımız açıklamalar zaten vatandaşın gözünün önündedir. Saklı gizli bir şey yoktur. Bu dava sonuçlandığında da bu haberleri yaptıranlar utanacaktır. İnsan içine de çıkamayacaktır.”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir