“Rantsal dönüşüm” iddiasına sert cevap: “ÖNCE VERGİ KAÇAKÇILIĞI İDDİASINA CEVAP VER!”

Burdur Belediyesi Eylül ayı toplantısına Başkan Ercengiz’in sert sözleri damga vurdu. Başkan Ercengiz, iddia edildiği gibi kendisine ait bir m2 arsa saptarlarsa istifa edeceğini, tersi durumda onlardan da aynı davranışı isteyeceğini ifade etti.

AK Parti İl Başkanı Volkan Mengi’nin Meclis toplantısı öncesi yaptığı yazılı açıklamada Ali Say’a ait imar değişikliği konusunda “rantsal dönüşüm” iddiasında bulunması bardağı taşıran damla oldu. Başkan Ercengiz Meclis toplantısında 5’nci madde görüşmeleri esnasında Volkan Mengi’yi sert sözlerle eleştirdi.

AİLEME AİT ARSA SAPTARSA İSTİFA EDECEĞİM; AKSİ TAKDİRDE O İSTİFA EDECEK Mİ?

Başkan Ercengiz,  AK Parti İl Başkanının yaptığı açıklamada, ailesine ait bir parsel olduğundan ya da plan değişikliği talebi olduğundan bahsettiğini ifade ederek, “kendisini bunu ispata davet edeceğim. O alanla ilgili bir tek metrekare arsa tespit ederse, ben bu görevimden vazgeçerim ama ispat edemezse o görevde kalıp, kalmayacağını merak ediyorum” dedi.

Başkan Ercengiz konuşmasının devamında şunları söyledi:

ALİ SAY VATANDAŞ OLARAK İMARSIZ

KALAN ARAZİSİNDE PLAN DEĞİŞİKLİĞİ TALEBİNDE BULUNMUŞ

“Bu kadar kolay değil! Burada üç yıldır devam eden bir süreç var. Isparta İdari Mahkemesi’nin verdiği kararın tam farklı kararı Konya İdari Mahkemesi vermiş ve bu noktada da bu alan plansız kalmış, yasal hak arayışı Danıştay’da devam ederken, bu alanın, arazinin sahibi Ali Say’ın da bir yurttaş olarak gayet doğal hakkı olan plan değişikliği talebi Meclis’e getirilmiştir.”

ÖNCE VERGİ KAÇAKÇILIĞI İDDİASINA CEVAP VER

Başkan Ercengiz, ranttan söz edilecekse, öncelikle AK Parti İl Başkanı’nın mevkidaşı CHP İl Başkanı İzzet Akbulut’un sorusuna cevap vermesini istediklerini belirterek, “rant kelime karşılığı haksız elde edilen kazanç ya da herhangi bir şekilde hakkı olmayan kazancının bir yerlere geçmesidir. İl başkanımızın bu konuyla ilgili sorduğu soruya henüz cevap alamadık. Bu soruya da cevap bekliyoruz” şeklinde konuştu. 

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir