Burdur CHP’de birliğin kongresi başarıyla sonuçlandı

Burdur Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), ilçe kongrelerinin ardından bugün Cumhuriyet Yaşam Merkezinde yoğun bir katılımla yaptığı, uzun iç çatışmaların arkasından ilk birlik kongresiyle yeni İl Başkanı, yeni İl Yönetim kurulunu, yeni Disiplin Kurulunu ve Kurultay delegelerini seçti. İl Başkanı İzzet Akbulut, tek listeyle delegenin karşısına çıktı. Sadece yaptıklarını değil, farklı olarak yapamadıklarını da delege ve partililere açıkladı.

Bugün Cumhuriyet Halk Partililerin “demokrasi şöleni” dedikleri İl Kurultayları vardı.

Cumhuriyet Yaşam Merkezi’ni hınca hınç dolduran CHP’ delege ve üyeleri ellerinde parti bayraklarıyla oldukça coşkulu oldukları dikkatlerden kaçmadı.

Kongreye CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Parti Meclisi üyesi Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, Antalya Milletvekili Ayhan Özer, Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer, İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, Burdur Milletvekili Dr. Mehmet Göker, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Yeşilova Belediye Başkanı Mümtaz Şenel, ilçe başkanları ve Yönetim Kurulu üyeleri, delegeler ve çok sayıda partili katıldı.

Özgür Özel Başkanlığında Divan Kurulu oluşturulduktan sonra Özgür Özel uzun bir konuşma yaparak Türkiye gündeminin en önemli konusu olan FETÖ üzerinden AK Parti hükümetine ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a veryansın etti. İş Bankası hisselerini tekrar gündeme getiren Erdoğan’a, “Atatürk’ün mirasına dokunanları pişman ederiz” deriz.

Gelen mesajlar okundu. Eski Milletvekili Ramazan Kerim Özkan ile eski Senatör Ekrem Kabay’ın mesajı uzun alkışlarla karşılandı.

Ardından selamlama konuşmaları yapıldı.

Milletvekili Aydın Özer konuştu.

Parti Meclisi üyesi Bülent Tezcan salonu heyecana getiren uzun bir konuşma yaptı.

Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer konuştu.

Burdur Milletvekili Mehmet Göker konuştu.

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz konuştu.

İzmir Milletvekili hemşerimiz Mustafa Balbay konuştu.

Son olarak İl Başkanı ve tek İl Başkan adayı İzzet Akbulut, heyecanlı bir konuşma yaptı. Ardından yeni Yönetim Kurulu üye adaylarını tanıttı.

Konuşmalardan sonra ilçe ilçe yeni üyelere rozetleri takıldı.

Müteakiben seçimlere geçildi.

178 delegesi olan Cumhuriyet Halk partisi (CHP’nin) seçimde 150’si oy kullandı. 15 oy geçersiz sayıldı. 135 delege oy vererek İzzet Akbulut’un güven tazelemesini sağladı.

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir