Burdur CHP’den, esnaf ziyareti

CHP’liler, Gazi ve Adliye Caddesi esnafına Koronavirüs salgını şartlarında sorunlarını yerinde saptamak amacıyla ziyarette bulundu.

İki cadde boyunca faaliyette olan bütün esnafa uğrayarak dertleri ve sorunları ekseninde sohbet eden CHP heyetine İl Başkanı İzzet Akbulut, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Milletvekili Dr. Mehmet Göker, Merkez İlçe Başkanı Serkan Şimşek, Kadın Kolları Başkanı Zinet Gezer, Meclis ve İl Genel Meclisi üyeleri ve partililer katıldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan İl Başkanı Akbulut, Kovid19 salgınının gölgesinde epeydir esnafı ziyaret edememiş olduklarını belirterek, “esnafımızın zor şartlarda yaşamını sürdürdüğünün biz farkındayız, onun için belediye olarak neler yapabiliriz. Türkiye Büyük Millet Meclisi üyesi olan Burdur CHP Milletvekili Dr. Mehmet Göker vasıtası ile Meclis çatısı altında dile getirilmesi gayreti içindeyiz” dedi.

Esnafın salgın şartları nedeniyle çoğu zaman kapanması, öte yandan ekonomik şartların zorlaması sonucu halkın ihtiyaçlarda tasarrufa gitmesi yüzünden alışverişi azaltması, bundan dolayı esnafın satışlarının düşmesi nedeniyle esnafın çok zor durumda olduğunun altını çizerek, “Burdur CHP Teşkilatı olarak sorunları bir nebze çözümleme yoluna gitmek, halkın ve esnafımıza destek verebilirsek bunun gayreti içindeyiz” diyen Başkan Akbulut, “bu gün olduğu gibi fırsat bulduğumuz zamanlarda halkımızın bize olan ihtiyaçlarını karşılamanın yanında en azından esnafımızın yüzünü güldürebilmek için çalışmaların sürdürülmesinden yanayız. Amacımız Pandemi şartlarının bir an önce bitirilerek halkımızın ve esnafın normal hayata dönmesidir. Esnaf ziyaretlerimiz bunun için yapılmaktadır” diye konuştu.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir