Özel İdare eski binasının Belediye’ye devri talebi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı İzzet Akbulut, İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisinde kendi üyelerinin halk yararına iki karara katıldıklarını örnek göstererek, başta Vali Arslantaş ile yetkililerden Cumhuriyet Meydanının yeniden tasarımı ve inşası için eski Özel İdare binasının Burdur Belediyesi’ne bedelsiz devredilmesi talebinde bulundu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı İzzet Akbulut yazılı açıklama yaparak, İl Genel meclisi ve Belediye Meclisi’nde halk yararına iki sosyal kararda olumlu oy kullandıklarını belirtti.

İl Genel Meclisi 4 Ocak 2020 tarihli toplantıda, Ağlasun/ Hamam Mahallesindeki İl Özel İdaresi taşınmazı üzerinde bulunan iki binanın bazı katlarının Ağlasun Belediyesi’ne tahsisine kamu içerikli olması nedeniyle kabul oyu verdi.

Öte yandan 6 Ocak 2021tarihli Belediye Meclis toplantısında Bahçelievler Mahallesindeki bir arsada yeni hizmet binası inşası için belediye tapulu arsanın devrine CHP’li üyelerin tamamı kabul oyu verdi.

Bu iki emsal kararı gösteren Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı İzzet Akbulut, başta Vali Arslantaş ve yetkililerden, “her iki kararda da görüldüğü üzere partili Meclis üyelerimiz HALK YARARI gördükleri kararlara siyasi parti gözetmeksizin KABUL OYU kullanmışlardır. Aynı hassasiyeti tüm yöneticilerden bekliyor ve İLİMİZE YENİ BİR MEYDAN KAZANDIRILMASI amacıyla CUMHURİYET MEYDANI’NDA BULUNAN İL ÖZEL İDARE BİNASI’NIN BURDUR BELEDİYESİ’ NE BEDELSİZ DEVİR KARARINI BAŞTA SAYIN VALİMİZ ALİ ARSLANTAŞ OLMAK ÜZERE TÜM İL GENEL MECLİSİ ÜYELERİMİZDEN TALEP EDİYORUZ” talebinde bulundu.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir