Burdur CHP’den ilginç eylem

Burdur CHP’den ‘Adalet Yürüyüşü’nün 6’ncı gününde ilginç eylem

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara’dan İstanbul’a başlattığı ‘Adalet Yürüyüşü’nün 6’ncı gününde Burdur CHP de Cumhuriyet Meydanı’nda ilginç bir eyleme imza attı. Ellerinde “adalet” yazılarıyla Cumhuriyet Meydanını trafiğe kapatan ve anıtın ön kısmını çepeçevre kuşatan partililer, “adalet”, “adalet” diye haykırdılar.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Ankara/ Güvenpark’tan start verdiği ve 6’ncı gününde Kızılcahamam7 Bulak köyüne ulaştığı, Grup Toplantısını Çamlıdere yol kavşağında yaptığı Ankara-İstanbul arası “Adalet yürüyüşü”ne destek kapsamında dün Burdur’da da CHP’liler ilginç bir eyleme imza attı.

Başta İl Başkanı Barış Ayten olmak üzere bir grup partili Cumhuriyet Meydanının anıt önünü tek yönlü olarak trafiğe kapattı. Meydanı tamamen kaplayacak şekilde ellerinde “adalet” yazılarıyla bir çember içinde aldılar. Bu şekilde 10 dakika beklediler. “Adalet” sloganları attılar.

Ardından İl Başkanı basına kısa bir açıklama yaparak eylemlerinin devam edeceğini belirtti.

CHP Burdur İl Başkanı Barış Ayten açıklamasında, “Sayın Genel Başkanımızı adalet için İstanbul’da bir yürüyüş başlattı, altıncı gününde büyük bir azim ve kararlılık içinde yol arkadaşlarımızla beraber adalet için, özgürlük için yürüyüşüne devam ediyor. Tüm baskılara, zorlamalara ve hukuksuzluklara rağmen, biz Cumhuriyet Halk Partililer, bu ülkenin aydınları, Cumhuriyetçiler, yurtseverleri özgürlük ve adalet için direnmeye devam edeceğiz. Bu kapsamda bugün Cumhuriyet Meydanı’nın etrafını sarmalayarak, yol arkadaşlarımızla bir etkinlik gerçekleştirdik. Bundan sonraki etkinliklerimiz de önümüzdeki günlerde devam edecek. Türkiye’de adalet herkes için lazım, sadece bizim milletvekilimiz için değil, tutuklu gazetecilerimiz var, tutuklu aydınlarımız var, onların özgür kalıp, serbest kaldıkları güne kadar eylemlerimiz adalet için devam edecektir”. dedi.

Başkan Ayten açıklama yaparken eyleme Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz de katıldı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir