Kılıçdaroğlu’ndan istifa resti

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “istifa” resti çekti.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet Halk Partisi’nin Güvenpark’tan başlattığı Ankara-İstanbul arası “Adalet yürüyüşü”nün 6’ncı gününde Kızılcahamam yakınlarındaki Çamlıdere yol kavşağında yaptığı partisinin grup toplantısında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a istifa resti çekti.

KILIÇDAROĞLU’NDAN ERDOĞAN’A REST: “İSPATLARSAM İSTİFA EDECEK MİSİN?”

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısını “Adalet yürüyüşü”nün 6’ncı gününde Çamlıdere yol kavşağında yaptı. Kılıçdaroğlu, “Bana 138’inci maddeyi hatırlatan kişi, mahkemelere talimat verdiğini ispatlarsam onurlu bir insan gibi, namuslu bir insan gibi istifa edecek misin?” ifadesini kullandı.

“İSPAT EDEMEZSEM SİYASETİ BIRAKACAĞIM”

Kendisine Anayasa’nın 138’inci maddesini hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a aynı madde üzerinden cevap veren Kılıçdaroğlu, “bana hatırlatıyor, ‘Anayasa’nın 138’inci maddesi var’. Evet, var. Ben, buna uyuyorum. Zaten öyle bir yetkim de yok benim. Bu düzenleme, iktidar sahipleri için getirilmiştir. Sıradan vatandaş zaten nasıl talimat verecek hakime? Ben, buradan açık ve net çağrı yapıyorum. Bana 138’inci maddeyi hatırlatan beyefendiye bir çağrı yapıyorum. Senin hükümetinin mahkemelere genelge gönderdiğini, talimat verdiğini ben ispat edersem görevinden onurlu ve namuslu bir insan gibi istifa edecek misin? Ben de şu sözü veriyorum. Ben ispat edemezsem siyaseti bırakacağım. Ben çünkü namuslu ve onurlu bir insanım” dedi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir