Burdur Halk Eğitim merkezlerinde 25 bin maske üretildi

İnsanlık tarihinde görülen korkunç pandemileri aratmayan yeni tip Koronavirüs  (Kovid19) salgınına yönelik mücadele ülkemizde ve ilimizde bütün haşmetiyle sürüyor. Bu kapsamda Burdur Valiliğinin eşgüdümünde bütün kamu kurum ve kuruluşlarının, yerel idarelerin, kitle örgütü, oda ve sendikaların ve en önemlisi ilimiz yasak kapsamında olmadığı halde Vurdur Valisinin çağrısına uyarak gönüllü evinde oturan vatandaşların katkılarıyla olağanüstü başarılar sağlanıyor.

Kovid19 dünyada dehşet saçmayı sürdürüyor.

Dünya genelinde Kovid19 vaka sayısı 2 milyon 571 bin 660’e ulaştı.

Virüs nedeniyle 178 bin 281 kişi hayatını kaybetti.

Halen tedavi gören 1 milyon 692 bin 309 aktif enfekte vaka bulunuyor.

Türkiye genelinde Kovid19 vaka sayısı 95 bin 591’e tırmandı.

Koronavirüs sebebiyle 2 bin 259 kişi hayatını kaybetti.

Bu kapsamda, Burdur Valisi Hasan Şıldak’ın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşıma göre, Burdur’da da mücadele sürdürülüyor.

Halk Eğitim Müdürlükleri tarafından gerek merkezlerimizde gerekse kursiyerler tarafından evlerinde yürütülen çalışmalar ile üretilen maskeler süreçte etkin şekilde görev alan kamu kurumlarımıza teslim edildi.

Bu kapsamda İl ve İlçe Halk Eğitim Merkezlerimiz tarafından başta sağlık çalışanları olmak üzere kamu personeli için maske üretimi yapılarak kurumlara 25 bin 160 adet maske teslim edildi.

Dün Salı pazarında ise Merkez Mehmet Akif Ersoy Halk Eğitim Merkezi tarafından Vefa Sosyal Destek Gruplarına teslim edilen 2 bin maske vatandaşlara dağıtıldı.

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir