Burdur İşKur, işsizlerin derdine derman olmayı sürdürüyor

Burdur Çalışma ve İş Kurumu (İşKur) İl Müdürlüğü ile Duranlar Süt Sanayi ve Ticaret AŞ arasında Peynir İmal İşçisi mesleğinde 13 kişilik “İşbaşı Eğitim Protokolü” imzalandı.

Kuruma kayıtlı işsizlerin mesleki tecrübelerini artırmaları, teorik eğitimini aldıkları mesleklerde uygulamayı görmeleri ve çalışma ortamına uyum sağlanmaları amacıyla düzenlenen programın, Duranlar Süt Fabrikası’nda yapılan imza törenine İŞKUR İl Müdürü Yunus Emre Akalın ve şirket yetkilileri katıldı.

İŞKUR İl Müdürü Akalın burada yaptığı açıklamada, Peynir İmal İşçisi mesleğinde düzenlenecek eğitim programıyla Duranlar Süt Şirketinin istihdama katkı sağlayacağını söyledi.

Tüm dünyanın karşı karşıya kaldığı salgın sürecinde üretimden ve yatırımdan vazgeçmeyen firmaların varlığından mutluluk duyduğunu belirten Akalın, “Üreten ve istihdam sağlayan firmaların her zaman yanındayız” ifadesini kullandı.

Duranlar Süt Sanayi ve Ticaret AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Duran ve İŞKUR İl Müdürü Yunus Emre Akalın protokol imzalanmasının ardından Organize Sanayi bölgesinde 3 ay içerisinde üretime başlayacak süt fabrikasını gezdi. Süleyman Duran burada yaptığı açıklamada Fabrikanın 8500 m² kapalı alana kurulacağını belirterek, fabrikada tüm süt ürünlerinin tamamen hijyenik bir ortamda üretileceğini belirtti. Şu an 130 çalışanı olduğunu belirten DURAN, “fabrika tam kapasite ile çalışmaya başladıktan sonra çalışan sayımızı 400 kişiye çıkarmayı planlıyoruz. Bu süreçte bize eleman teminin de büyük yardımları olan İŞKUR’a tekrar teşekkür ediyorum” dedi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir