Burdur İYİ Parti’de Erkan’la devam kararı

Burdur İYİ Parti 2’nci olağan kongresi bugün salgının gölgesinde açık hava toplantısı gibi Uzayçatı altında yapıldı. Birçok duayenin boykot ettiği kongrede tek aday olarak mevcut Başkan Faruk Erkan yeniden seçildi.

İYİ Parti 2’nci olağan kongresi bugün yapıldı.

Koronavirüs salgını gölgesinde Uzayçatı altında Açıkhava toplantısı şeklinde yapılan kongre kontrollü toplumsal hayatın 3 mecburiyeti çerçevesinde yapıldı.

Kongreye İl Başkanı Faruk Erkan, İYİ Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ve konuğu CHP’li il başkanları, Saadet Partisi İl Başkanı Musa Sayar, Kocaaliler Belediye Başkanı Selahattin Gökçe, ilçe başkanları, Meclis üyeleri katıldı.

Kongreye, toplam 630 delegenin 217’si katıldı.

Yerel kaynaklardan öğrenildiğine göre, üst kurul delegeliği pazarlıklarından dolayı küstürüldüğü belirtilen eski MHP Milletvekili, İYİ Parti Bucak Belediye Başkanı adayı Alparslan Dursun, 3’üncü sıra Milletvekili adayı Funda Bülbül, Milletvekili aday adayı Hasan Uçar, Kurucuklar Kurulu üyesi Nazif Aktürk gibi partinin duayen üyeleri kongreyi boykot etti.

Divan Kuruluna Isparta Milletvekili Aylin Cesur başkanlık etti.

Kongrede yaptığı açış konuşmasında, AK Parti iktidarının yorulduğunu ve yıprandığını, millete verebileceği hiçbir şeyinin kalmadığını iddia eden Başkan Erkan, “Türkiye’nin umudu İYİ Parti’dir. İYİ Parti Türkiye’nin önünü açacaktır. Demokrasiye dönüşüm, güçlendirilmiş ve iyileştirilmiş bir parlamenter sistemi, hukuk devletine dönüşü İYİ Parti sağlayacaktır. İYİ Parti’nin dünden bugüne güçlenerek büyümesi ve halkın tek umudu haline gelmesi bazı kesimleri rahatsız etse de biz bu dedikodulara pirim vermeyip aksine daha hırsla çalışarak onlara İYİ Parti’nin iktidarında adaletli, ayrımcılık yapmayarak, gelir seviyesini üst seviyeye çıkararak, ülkenin refah ve huzurunu nasıl sağlayacağını göstereceğiz” dedi.

Dilek ve temenniler bölümünün ardından seçimlere geçildi.

Faruk Erkan, 217 delegenin 203’ünün oyunu alarak başkan seçildi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir