Vali Arslantaş’tan, Gölhisar İlçesine ziyaret

Burdur’un kanayan yarasına parmak bastı

Burdur Valisi Ali Arslantaş, programı kapsamında temel atma törenine katılmak, bir dizi ziyaret ve incelemede bulunmak üzere Gölhisar İlçesine ziyarette bulundu.

Ziyaret ve incelemeler esnasında Vali Arslantaş, yetkililerden de bilgi aldı.

Vali Arslantaş’ın Gölhisar ziyaretinin satırbaşları şöyle:

Yusufça Beldesine Hayırsever Ural Ailesi tarafından yaptırılacak 8 derslikle Havva-Kadir URAL Ortaokulu’nun temel atma törenine katıldı.

Yusufça Belediyesi, Gölhisar Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığına ziyarette bulundu.

“Antik Çağın Lahey’i” diye sıradışı ve ilginç bir nitelemede bulunduğu Kibyra Antik Kenti ile yapımı tamamlanan Aile Sağlığı Merkezinde incelemede bulundu.

BURDUR’UN KANAYAN BİR YARASINA PARMAK BASTI

Ortaokul inşaatının temel atma töreninde yaptığı konuşmada Vali Arslantaş Burdur’un eğitim konusunda kanayan bir yarasına parmak bastı.

EĞİTİMDE, EĞİTİMDEN ÇOK KADIN DÜŞMANLIĞI İLE UĞRAŞAN MÜDÜRLER SAYESİNDE BİRİNCİLİKTEN 35’İNCİLİĞE

Vali Arslantaş, yaptığı konuşmada, ülke birinciliğinin üstüne oturan ve döneminde eğitimden çok gerici uygulamalarla uğraşan, “bir kadın evinden süslenip çıkıp evine dönene kadar kaç erkeğin şehvetini tahrik etmişse o kadar erkekle zina yapmış gibidir” sözleriyle tarihe geçen müdürler sayesinde eğitim kenti özelliğini kaybeden Burdur’un yüreğine su serpti. Çünkü bir hastalığın tedavisi teşhisten geçmektedir.

Vali Arslantaş, “Burdur denilince eğitim noktasında Türkiye’nin en iyi illeri arasında olan bir il algısı var. Fakat son yıllarda zirveden 35’nci sıralara gerilemiş olduğunu geldiğimde üzülerek müşahede ettim. Burdur’un eğitim alt yapısı açısından önemli bir noktada olduğunu, insanların evlatların eğitiminde dişinden tırnağından artırarak neyi var neyi yoksa ortaya koyduğunu biliyorum. Tekrardan okul öncesi eğitimde, İlköğretim, ortaokul ve lise eğitiminde Burdur’un kaybettiği mevzileri geri kazanacağı bir dönemi hep birlikte yaşayacağımıza inanıyorum. Bu da az sonra temelini atacağımız bu tarz yatırımlarla, okulların alt yapısını daha da geliştirerek olacak” dedi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir