Burdur, kendi Fuat Avni’sini darbeden önce altetmişti

Devlet İstihbaratının Ayıbı Olarak Bir Buçuk Yıldır

Devleti Ti’ye Alan ve Hükümeti Diken Üstünde Tutan Amerikan

Destekli FETÖ’nün Gizli Ajan yayını ve Propaganda Aracı Fuat Avni Deşifre Edildi

Amerikan destekli FETÖ’nün gizli ajan yayını ve propaganda enstrümanı olan, devleti ve hükümeti epeydir uğraştıran ve diken üstünde duran bir psikolojiye sürükleyen Fuat Avni nihayet açığa çıkarılarak susturuldu. Oysa Burdur, kendi Fuat Avni’si olan Burdur Pelikan Dosyasını bir buçuk ay içinde defterini dürüp hapishaneye göndermişti.

Amerikan güdümlü Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ’nün) gizli ajan yayını ve propaganda enstrümanı FuatAvni uzunca bir süre sonunda açığa çıkarıldı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın soruşturma dosyasına FETÖ’nün Twitter’da propaganda aracı olarak kullandığı “FuatAvni” hesabına istihbarat sağladığı öne sürülen ekiple ilgili fotoğraf girdi.

Basından öğrenildiğine göre, Şükrü Tuğrul Özşengül, Muhammet Yasir Aydoğmuş, Ahmet Memiş, Fatih Akalan, Fatih Yağmur ile “Fuatavni” hesabının ilk kullanıcısı Said Sefa’nın ilişkisini gösterdiği öne sürülen fotoğraf ve bilgiler savcılık dosyasında yer aldı.

Oysa Burdur, kendi Fuat Avni’si olan Burdur Pelikan Dosyasının bir buçuk ay içinde defterini dürüp hapishaneye göndermişti.

Psikolojik savaş, her türlü savaş biçiminin ayrılmaz bir parçasıdır. Amerikancı Fethullahçı Terör Örgütü’nün darbe girişimi öncesi ve anında psikolojik savaş malzemeleri yoğun bir şekilde kullanıldı. Bunların en yaygın ve en meşhuru, adeta bir sosyal medya fenomeni haline gelen Fuat Avni’ydi. Fuat Avni, Amerikan destekli FETÖ’nün gizli ajan yayını ve propaganda enstrümanıydı. Şimdi Fuat Avni, darbe kalkışmasının bastırılması sürecinde çanına ot tıkandı ve susturuldu.

Pelikan Dosyası ise bir bakıma Fuat Avni’nin Burdur versiyonu gibi çalışmaya başlamıştı. Hedefinde esas olarak yeni Burdur Valisi Şerif Yılmaz vardı. Vali Yılmaz’dan önce, ilimize Burdur Paralelini açığa çıkarmaya geleceği haberi gelmişti. Darbenin arifesiydi. Burdur’daki FETÖ’cü çevreler tedirgindi. Ülke çapında devam eden paralel avı Burdur’a henüz ulaşmamıştı. Ancak çember daralıyordu. Bu gergin ortamda Vali Yılmaz’ın tayini ilimize, daha doğrucası Burdur’daki FETÖ’cü dünyaya bomba gibi düştü. Daha gelmeden psikolojik savaş başlatıldı. Burdur Pelikan Dosyaları yayınlanmaya başladı. Sadece ilimize özgü olan ve Fuat Avni’yi taklit eden Pelikan olayı, iftira, hakaret, bel altı hikâyeler, insanların en mahrem özelleri ve özellerinin en gizli köşelerinden anekdotlar, şantajlar, suç uydurmaları, gizli kayda alınmış konuşma ve belgelerin yayınlanması, tehditler, özel hayatın gizliliğinin ihlallerini içeren e-postaların protokole, kitle örgütü, sendika, oda ve siyasi parti temsilcilerine, kanaat önderlerine gönderilmesi şeklinde cereyan ediyordu. Bir anda ilimizde insanlar, özellikle protokol ve kanaat önderleri diken üstünde yaşamaya başladı. İlde Adeta e-posta terörü esiyordu. Bazı hedefler adeta sokağa çıkamaz hale getirilmişti.

Ancak Burdur’un Fuat Avni’si olan Burdur Pelikan Dosyası fenomeni 4 yayın yapabildi.

BİR DEVLETİN İSTİHBARAT AYIBI OLARAK

FUAT AVNİ DEVLETİ VE HÜKÜMETİ EPEYCE UĞRAŞTIRDI

Oysa Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ’nün) gizli ajan yayını ve propaganda aracı Fuat Avni, bir devletin istihbaratının ayıbı olarak uzunca bir zaman yayın yaptı. 15 Temmuz Amerikan destekli FETÖ’cü darbe girişiminin bastırılmasının ardından susturulabildi. Toplumu ve kamuoyunu şoka sokan iddialarda bulundu. Başta Cumhurbaşkanı olmak üzere devlet önde gelenlerini töhmet altında bıraktı. Örneğin, Rus savaş uçağının düşürülmesini Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın üzerine atan yayınlar yaptı. Oysa şimdi anlaşılıyor ki, Rus uçağını da Hava Kuvvetleri içindeki FETÖ’cü pilotların düşürdüğü ortaya çıktı.

BURDUR, KENDİ FUAT AVNİ’Sİ OLAN PELİKAN’I BİR BUÇUK AYDA SUSTURDU

Burdur ise Fuat Avni’sini 1,5 ayda susturdu ve çanına ot tıkadı. Burdur Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan’ın özel çabalarıyla biri kamu kurumu müdürü ve diğeri MAKÜ öğrencisi 2 kişiyi saptadı ve tutuklanmalarını sağladı. O günden bu güne Pelikan dosyaları kesintiye uğradı. Bir daha ortaya çıkmadı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir