Burdur Lisesi kapatılmayacak

Dün Burdur kamuoyuna bomba gibi düşen ve halk arasında infial yaratan Burdur Lisesi’nin kapatılacağı ve sınav merkezine dönüştürüleceği söylemleri karşısında yetkililer susarken, Milli Eğitim Müdürü telefonlara bile çıkmazken AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik’ten yazılı açıklama geldi. Vekil Özçelik, Burdur Lisesi kapatılmayacak; bilgi eksikliğinden kaynaklanan bir dedikodudur; e-devlet merkezi başta yerde açılacak” dedi.

Dün Burdur kamuoyuna bomba gibi düşen ve halk arasında infial yaratan Burdur Lisesi’nin kapatılacağı ve sınav merkezine dönüştürüleceği söylemleri karşısında yazılı bir açıklama yapan AK Parti Milletvekili Bayram Özçelik, ilimizin TEOG sınavlarındaki başarısının halen devam ettiğini, ülke geneli üçüncülüğümüzün devam ettiğini hatırlatarak, bu kapsamda ilde e-devlet sınav merkezinin açılacağını ifade etti. Bakanlık yetkilileriyle ildeki eğitim binalarında inceleme yapıldığını, bu arada Burdur Lisesi binasının da incelenen binalar arasında yer aldığını, ancak e-devlet sınav merkezi olarak Burdur Rehberlik ve Araştırma Merkezi giriş katının uygun olduğu yönünde rapor düzenlendiğini belirtti.

Ancak Burdur Lisesi pansiyon binasının depreme dayanıklı olmadığı raporunun da bulunduğunu, bu konuda ya güçlendirme ya da yıkım yapılacağının altını çizen Özçelik, “Burdur lisesinin kapatılması, e-sınav merkezine dönüştürülmesi, ölçme. Değerlendirme birimi olarak hizmet vermesi ile ilgili haberlerin hepsi dedikodu mahiyetinde, işin aslından haberi olmayanların çıkardığı bir konudur” ifadelerini kullandı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir