Burdur merkezde sadece TOKİ’nin yapabildiğini Bucak başardı

İnşaat sektörünü canlandıracak bir karar: 8 kata kadar yapı izni

Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, geçtiğimiz günlerde Belediye Meclis toplantısında görüşülen Bucak Revizyon İmar Planı hakkında açıklamada bulundu. Başkan Ünal, değişen Bucak Revizyon İmar Planı’na göre ilçede 8 kata kadar apartmanların yapılabileceğini söyledi.

Başkan Ünal yaptığı açıklamada “Ada bazlı uygulamalarda bina veya binaların görselleri hazırlanıp idarenin mimari estetik komisyonunca kabul görmesi şartı ile %35 emsal artışı ile maksimum 8 kata kadar yapı yapılabilecek” ifadelerini kullandı.

NNC Haber internet gazetesinin haberine göre, Bucak’ta uzun zamandır süregelen imar sıkıntısı konusunda çözümler üretmek için ekibiyle birlikte çalışmalarını sürdürdüklerinin altını çizen Ünal, “uygulamada mimari estetik komisyonu bina ile ilgili her türlü bilgi ve belge isteyebilir. Bu tür yapılarda kat yüksekliğine 20 cm eklenmesi halinde en çok değeri yukarıda belirten yüksekliklere ilave edilir ve en az 1 kat bodrum yapılması mecburidir” dedi.

Bucak’ta inşaat sektörüne değer verdiğini ve yatırımların önündeki engellerin kaldırılması yönünde talimatı olduğunu belirten Başkan Ünal, yapılan değişikliklerin detaylı olarak incelenebilmesi için söz konusu Bucak Revizyon İmar Planı’nın askıya çıktığını ve 1 ay boyunca askı süresinin beklenmesinin ardından yürürlüğe gireceğini söyledi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir