Burdur Moskova festivalinde

10-12 Ağustos tarihleri arasında Rusya’nın Başkenti Moskova’da Krasnaya Presnya parkında düzenlenen Moskova – Türkiye Turizm Festivaline Burdur damgasını vurdu.

Türkiye ve Rusya ilişkilerini güçlendirmek amaçlı düzenlenen festivale Türkiye’den Batı Akdeniz Kalkınma Ajansına Bağlı Belediyeler ve ticari sivil toplum kuruluşları da katıldı.

Türkiye’den Burdur’u Alaca Dokumaları ile Burdur Belediyesi temsil etti. Moskova halkının yoğun katılım sağladığı festivalde en çok ilgiyi gören stand ise Burdur Alaca Dokumaları oldu. Standı ziyaret eden ziyaretçilere Alaca dokumasının tarihi ve tezgahta dokumasının inceliklerine dair bilgileri katılımcılara bizzat Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz verdi.

Burdur’un Rusya’da tanıtımı için büyük bir adım olan Moskova Türkiye Turizm Festivalinde Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, İl Genel Meclis Başkanı Muzaffer Bağcı, Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik’in de katıldığı festivalde Burdur’un marka değeri olan Salda Gölü, Sagalassos, Kibyra, Medusa Başı ve Burdur’un dünyaca ünlü sazı sipsi tanıtıldı.

Başkan Ercengiz“, amacımız Burdur’un yaklaşık 250 yıllık geleneğini sürdürebilmek korumak ve yaşatmak. Burdur’un markası olmuş alaca dokumalarını öncelikle Türkiye’ye ardında da Dünya’ya tanıtmak istiyor ve bu yolda emin adımlarla ilerliyoruz. Diğer taraftan da kadınlarımızı bir meslek sahibi edip onları iş hayatına adapte etmeyi hedefliyoruz” dedi.

 En yoğun ilginin yaşandığı Burdur standını gezen Moskovalı vatandaşların Burdur’a olan yakın ilgisi Burdur heyetini memnun bıraktı ve tüm ziyaretçilere Burdur’un dünyaca ünlü lezzeti olan Ceviz Ezmesi ikram edildi.

Bu Haberi Paylaş

Yeni Yorum Yapıldı “Burdur Moskova festivalinde”

  1. Burdur’u ve Burdur’un turizm değerlerini Rusya’da tanıtan ekibi kutluyorum. Bir turizm şirketi olarak bu ve benzeri fuarlara turizm acentalarının götürülmesi gerekmektedir. Çünkü turisti onlar getirecekler. Ayrıca Rusya fuarında, Kapodokya’dan sonra ilk kez Balon Uçuşlarının yapıldığı Burdur’un doğal güzelliklerini 1800 metreden seyretmenin doyumsuz görüntülerinin sunulduğu Balon Uçuşlarının tanıtılması ciddi bir getiri sağlayacak alternatif bir turizm aktivitesi olacaktı. Bu zenginliği Burdur’un elinden alanları ve bunu gerçekleştirenlere sessiz kalarak destek verenleri Burdur turizmine ihanet eden kişiler olarak kınıyoruz. Pisidia Balloons.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir