Burdur Protokolü, Niyazlar’da Aşure programındaydı

Ülkemizin başarıları arttıkça ve dünya dengelerini sarsan girişimleri yoğunlaştıkça, geçtiğimiz günlerde Cemevlerine yapılan provokatif saldırılar gibi milli zaaflarımız ve fay hatlarımız üzerinde kışkırtıcı çalışmaların yoğunlaştığı şartlarda, Atatürk’ün ifade ettiği iç hatların sağlam tutulması ihtiyacına cevap olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Hacı Bektaş ziyareti gibi, başta Vali Arslantaş ve protokol üyeleri Niyazlar Aşure programına katıldı.

Vali Arslantaş’a çocuklar çiçek buketi verdi.

Niyazlar Köyü Cemevi’nde düzenlenen programa, Niyazi Baba Kültür ve Tanıtma Derneği Başkanı Hulki Aytar, Niyazlar Köyü Alevi Dedesi Halil İbrahim Yılmaz, Yeşilova Belediye Başkanı Mümtaz Şenel, Yeşilova Kaymakam Erdem Yenisoy, Milletvekilleri Mehmet Göker ve Bayram Özçelik ve Vali Ali Arslantaş katıldı

Vali Arslantaş da çocukları verdiği hediyelerle mutlu etti.

Programın başında günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı.

Yapılan konuşmaların ardından aşure ve pilav ikramı ile program sona erdi.

Vali Arslantaş yaptığı konuşmada, “Muharrem orucunu tutup bizi bugünlere eriştiren, bizi aynı çatı, aynı sofrada bir araya getiren rabbime hamdolsun. Rabbim hepimizin Muharrem ayında tuttuğu oruçları kabul etsin. Hz. Ali gibi, Hz. Fatma anamız gibi oruç tutmayı nasip etsin diyorum. Bu aşure etkinliğiniz de sizlerle bir arada bulunmaktan duyduğum mutluluğu ifade ediyorum. Aşure içerisinde her türlü nebatın tohumunun bulunduğu ve toplumun yapısını gösteren. Hep birlikte çok lezzetli bir yemek. İnsanda toplum içerisinde yaşıyor ancak aşure gibi birbirimize hemhal olur birbirimize sımsıkı sarılırsak Türk Milletine yakışır bir toplum oluruz” dedi.

Niyazi Baba Kültür ve Tanıtma Derneği Başkanı Hulki Aytar
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.