Çocuğa cinsel istismara 16 yıl hapis

Burdur’da 18 Mart’ta 12 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunan şahıs 16 yıl ağır hapis cezasına çarptırıldı.

Burdur’da, ortaokul öğrencisi 12 yaşındaki SG isimli kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu suçlamasıyla tutuklu yargılanan 51 yaşındaki Nadir Ç, 16 yıl hapse çarptırıldı.

Gündem Burdur’un haberine göre, Burdur Merkez Mehmetçik Ortaokulu öğrencisi İSG, 18 Mart’ta öğle arası okuldan çıkıp eve giderken elindeki resim dosyaları rüzgârdan uçtu. Bunu gören İl Sağlık Müdürlüğü çalışanı Nadir Ç, yardım bahanesiyle kızın yanına yaklaştı. Resimleri toplamasına yardım etti. Ardından “sana yemek ısmarlayayım” diyerek kandırdı. Daha sonra da İl Sağlık Müdürlüğü arşiv odasına götürdü. Orada kıza cinsel tacizde bulunarak fotoğrafını çekti. Kıza yaşananlardan kimseye bahsetmemesini söyledi.

Öğle arası eve gelmeyen kızını merak eden anne, durumu polisten yardım istedi.

Okula gittiğinde polisi gören İSG, yaşadıklarını polise anlattı.

Çocuğun ifadesi sonrası gözaltına alınan Nadir Ç, İl Sağlık Müdürlüğü’nce de açığa alındı.

Polisteki ifade ve işlemlerinden sonra Adliyeye sevkedilen Nadir Ç, çıkarıldığı hâkimlikçe tutuklanarak cezaevine kondu.

Burdur Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen karar duruşmasına Nadir Ç, tutuklu bulunduğu cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS’le) katıldı. Duruşmada, mağdur çocuğun Çocuk İzlem Merkezi’nde psikolog eşliğinde verdiği ifade de izletildi.

Duruşmada, taraf avukatlarıyla Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü avukatı da hazır bulundu.

Son sözü sorulan Nadir Ç, üzerine atılı suçlamaları kabul etmediğini belirterek, çocuğun yalan söylediğini öne sürdü ve beraatını talep etti.

Mahkeme heyeti, Nadir Ç’nin “çocuğun cinsel istismarı” ve “kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma” suçlarından 16 yıl hapis cezasına çarptırdı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.