Burdur temalı Ulusal Fotoğraf Yarışması Sergisi

Burdur’un tanıtımına yönelik Burdur Valiliği öncülüğünde, BAKA ve Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu tarafından düzenlenen konusu Burdur olan Fotoğraf Yarışmasında dereceye giren ve sergilenmeye değer bulunan fotoğraflar, Cumhuriyet Parkı’nda halkın ziyaretine törenle açıldı.  

‘Antik Kentleri ve Kültürel Değerleri ile Burdur’ ve ‘Eko Turizm Alanları ile Burdur’ adlı 2 kategoride düzenlenen yarışmaya amatör ve profesyonel olarak bu işle ilgilenen fotoğraf tutkunları katıldı ve Burdur’un eşsiz doğal ve tarihi güzelliklerini ortaya koydu.

Sergi açılışına başta Vali Şıldak, Milletvekili Mehmet Göker, Garnizon Komutanı P. Alb. Cenk Baburşah, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Cumhuriyet Başsavcısı Özkan Gürdoğan, Adalet Komisyonu Başkanı Hacı Süleyman Arslan, MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, Baro Başkanı Ramazan Gedik, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Orhan Kılıç, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, İl Genel Meclisi Başkanı Murat Akbıyık, siyasi parti, sendika ve kitle örgütü temsilcileri ile kurum müdürleri katıldı.

3 BİNİN ÜZERİNDE KATILIM

Vali Şıldak sergi açılışında yaptığı konuşmada “bugün Cumhuriyet Bayramı’mız. En büyük Bayramımız. Devletimizin ve milletimizin en büyük bayramı. 96. yılını kutladığımız Cumhuriyetimizin Kuruluş yıldönümü. Bu onurlu günde bir süre önce yaptığımız bir etkinliğin de sergi olarak açılışını birlikte gerçekleştiriyoruz. BAKA’nın koordinasyonunda Valiliğimizle birlikte gerçekleştirilen işbirliği sonucunda ulusal bir fotoğraf yarışması düzenlendi. Bu fotoğraf yarışmasında 3 binin üzerinde bir katılım oldu. Burada bugün birlikte göreceğimiz çok değerli Burdur hatıraları ortaya çıktı. Burdur’umuz her yönüyle doğal güzellikleriyle, tarihi kimliğiyle ve bütün turizme açık alanlarıyla Türkiye’nin gündeminde 1 numara olmaya aday bir ilimiz. Bu serginin, bu ulusal yarışmanın da buna katkı sağlayacağını, tanıtımının, güzelliklerinin ortaya konulmasında büyük bir payı olacağını düşünüyoruz. Birlikte gezdiğimizde de göreceğiz, çok güzel manzaralar yakalanmış. Yarışmaya iştirak eden ülkemiz genelinde bütün fotoğraf severlere, fotoğraf sanatçılarına ve amatörlere çok teşekkür ediyorum. İlimize hayırlı olsun diyoruz ve BAKA’ya da bu anlamlı etkinlikte verdiği destek için teşekkür ediyoruz. İlimize hayırlı olsun” dedi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir