BURDUR TYP’de Burdur ve Yeşilova merkezi cezalandıran AKP adaletsizliği

İŞKUR’un Türkiye genelinde işsizliğin yoğun olduğu bölgelerde uyguladığı, işsizliğin zirve yaptığı şartlarda birçok vatandaşa iş imkânı sunan ve ülke çapında 80 bin personel alınacak olan İŞKUR Toplum Yararına Program (TYP) projesi sonuçları açıklandı. Burdur il sınırları içinde ilçelerle merkez arasında büyük adaletsizliğin ve Burdur merkezin cezalandırıldığı açıkça görülen İŞKUR Burdur TYP sonuçları hakkında Başkan Ercengiz sosyal medya hesabından, “daha seçimin oylarının pusulasındaki mürekkep kurumadan AKP adaletsizliği başladı” dedi.

İşsizlik rakamları dün TÜİK tarafından açıklandı.

İşsizlik, yüzde 14,7 ile rekor kırdı.

Aynı şekilde gençler arası işsizlik yüzde 26,7 ile feci bir yere geldi. Her 4 gençten biri işsiz durumda.

1 yılda 872 bin kişi işini kaybetti.

İstihdam edilenlerin sayısı 2019 yılı Ocak döneminde, bir önceki yılın aynı dönemine göre 872 bin kişi azalarak 27 milyon 157 bin kişi, istihdam oranı ise 1,9 puanlık azalış ile % 44,5 oldu.

İşsizliğin zirve yaptığı şartlarda çevre temizliği, kamusal altyapının yenilenmesi, ağaçlandırma gibi alanlarda çalıştırılacak personel arayan ve bunu TYP başvurusuyla gerçekleştirecek olan İŞKUR, başvuru sonuçlarını açıkladı; listeler dağıtıldı.

İşsizliğin yoğun olduğu dönemlerde veya yerlerde doğrudan veya yüklenici eli ile toplum yararına bir iş ya da hizmetin gerçekleştirilmesi yoluyla özellikle istihdamında zorluk çekilen işsizlerin çalışma alışkanlık ve disiplininden uzaklaşmalarını engelleyerek işgücü piyasasına uyumlarını gerçekleştirmek ve bunlara geçici gelir desteği sağlamak amacıyla İŞKUR tarafından uygulanan İŞKUR TYP programlarının her birinde en fazla 9 ay çalıştırılacak, bu sürecin ardından 3 ay bekledikten sonra yeniden iş sahibi olabilecek olan vatandaşların sevinçle karşıladığı 2019 TYP projeleri listeleri yayınlandı.

SADECE CHP’Lİ DEĞİL, MHP’li VE AKP’li SEÇMENİ DE CEZALANDIRAN BİR UYGULAMA

İŞKUR TYP listeleri il çapında incelendiğinde özellikle Burdur merkez ve Yeşilova gibi CHP’nin kazandığı yerlerin üvey evlat gibi muamele gördüğü açık açık belli olmaktadır.

Bu kapsamda sert bir tivit atan Burdur belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, “daha seçimin oylarının pusulasındaki mürekkep kurumadan AKP adaletsizliği”nin başladığını, “AKP’ye oy veren Burdur ve Yeşilova merkezde yaşayan hemşerilerimizin de hakkı”nın hiçe sayıldığını ifade ederek, “sadece bizleri seçtiği için değil seçmeyen AKP ve MHP’li hemşerilerimizi de cezalandırdığı”nı ifade etti.

İşte Başkan Ercengiz’in tiviti!

2019 TYP projelerinde ilimiz genelinde İŞKUR tarafından istihdam edilen personel sayısı ektedir. Daha seçimin oylarının pusulasındaki mürekkep kurumadan AKP adaletsizliği başladı. AKP’ye oy veren Burdur ve Yeşilova merkezde yaşayan tüm hemşerilerimizin de hakkını hiçe sayan kim ise; sadece bizleri seçtiği için değil seçmeyen AKP ve MHP’li hemşerilerimizi de cezalandırıyor. En fazla keseceğin ceza buysa elinden geleni ardına koyma!

Başkan olarak değil yurttaş olarak hakkımı helal etmiyorum, kim yaptıysa iki cihanda yansın inşallah…

KİTABIM: “ATA ETİ, İTE OTU!”

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir