Burdur Valiliği’nden “kontrollü sosyal hayat” uyarıları #evdekal

Burdur Valiliği, İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararlarına binaen ilimizde başlayan kontrollü toplumsal hayat sürecinde çeşitli yaş gruplarının uyması gereken kurallar konusunda uyarılarda bulundu; kural ihlallerine müsamaha edilmeyeceği, Hıfzıssıhha Kanunu 282’nci maddesi gereğince idari para cezası verileceği ve ayrıca haklarında adli işlem başlatılacağı ihtarında bulundu.

Kontrollü toplumsal hayat sürecinde çeşitli zaman dilimlerinde dışarı çıkacak olan çeşitli yaş gruplarına Valilik’ten somut uyarılar geldi.

Kural ihlallerine müsamaha gösterilmeyeceği belirtildi.

Hıfzıssıhha Kanunu 282’nci maddesinin uygulanacağı uyarısı yapıldı.

Para cezası uygulanacağı, ayrıca adli soruşturma açılacağı ifade edildi.

İşte o açıklama!

17 Mayıs 2020 Pazar günü 11.00-15.00 saatleri arasında 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlıkları olan vatandaşlarımız, ihtiyaç duyulan hallerde refakatçıları ile birlikte, yürüme mesafesi ile sınırlı olmak, sosyal mesafe kurallarına uymak ve maske takmak şartıyla dışarı çıkabileceklerdir.

20 Mayıs 2020 Çarşamba günü 11.00-15.00 saatleri arasında 14 yaş ve altı çocuklarımız yürüme mesafesi ile sınırlı olmak, sosyal mesafe kurallarına uymak ve maske takmak şartıyla dışarı çıkabileceklerdir.

22 Mayıs 2020 Cuma günü 11.00-15.00 saatleri arasında 15-20 yaş arasındaki gençlerimiz yürüme mesafesi ile sınırlı olmak, sosyal mesafe kurallarına uymak ve maske takmak şartıyla dışarı çıkabileceklerdir.

Özellikle 17 Mayıs 2020 Pazar günü 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın dışarı çıkacağı 11.00-15.00 saatleri arasında bu grubun dışında kalan bütün vatandaşlarımızın evlerinden çıkmamaları değerli büyüklerimizin risk altında olmalarını önlemek bakımından büyük önem taşımaktadır.

Yukarıda belirtilen tarihlerde belirlenmiş olan saat aralıklarında dışarıya çıkmalarına izin verilen 65 yaş ve üzeri ile 01.01.2000 tarihinden sonra doğmuş olan vatandaşlarımızın kendilerine verilmiş olan izin süresinin sonunda evlerine dönmeleri gerekmektedir.

Alınan kararlara uymayanlara Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282. maddesi gereğince idari para cezası verilecek, ayrıca haklarında adli işlem başlatılacaktır.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir