Burdur Valisi Arslantaş, üç maaşını depremzedelere bağışladı

BURDUR, Vali Arslantaş öncülüğünde deprem yaralarını sarmak için tek yürek oldu

Burdur Valisi Ali Arslantaş başkanlığında, Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen büyük depremin yaralarını sarmak için Burdur’dan en güçlü şekilde destek olmak, ayni ve nakdi yardımda bulunmak üzere toplantı düzenlendi. Öncelikle kendisi üç maaşını depremzedelere bağışladı.

İl Özel İdaresi Meclis Salonunda geniş katılımla gerçekleşen toplantıya, kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri, oda ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, iş insanları, İl Genel Meclisi ve Belediye Meclis üyeleri katıldı.

Yardım kampanyasına üç maaşını bağışlayarak destek olan Vali Arslantaş’ın öncülüğünde tek yürek olan Burdur’un dinamikleri, her zaman olduğu gibi güçlü bir şekilde yardım kampanyasına destek sözü verdiler.

Toplantıda Vali Arslantaş yaptığı açılış konuşmasının ardından, tek tek herkese söz vererek, deprem bölgesinin yaraları en hızlı şekilde sarabilmek için Burdur olarak neler yaptık, sürecin devamında neler yapabiliriz noktasında karşılıklı fikir alışverişi ve değerlendirmelerde bulunuldu.

Vali Arslantaş toplantının açılışında yaptığı konuşmada; “Kelimelerle ifade edilebilecek bir durumda değiliz. Hepimiz sabah uyandığımızda evimizdeydik. Kaloriferlerimiz, sobamız yanıyordu. Ancak enkazın içerisinde bekleyen maalesef sayısının ne kadar olduğunu bilmediğimiz fakat yıkılan ev sayılarından hesap edince içimizin ürperdiği, bir canın bile kurtarılması için insanların çırpınışlarını görünce kelimelerin boğazımıza düğümlendiği bir noktadayız. Sadece oturup izlemek, olduğumuz yerden kahrolmanın ötesinde ne yapabileceğimizi konuşmak üzere bir aradayız.

Burdur’da olup da ben buradayım diyen herkes burada. Bazı arkadaşlarımız arayıp özürlerini bildirdiler. Bize ne gerekiyorsa dediler. Onları paylaşacağım. Ancak çaresiz hissetmeden, çaresiz olduğumuz durumda çarenin biz olduğunu bilerek, Burdur olarak ne yapacağımızı konuşacağız. Durumumuzu yöntemimizi hep birlikte belirleyeceğiz” dedi.

Toplantının devamında oda başkanları, STK temsilcilerinden başlamak üzere, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Cumhuriyet Başsavcısı Osman Kara, MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz ve Baro Başkanı Ramazan Gedik tarafından duygu ve düşüncelerini paylaştılar.

Konuşmaların ardından Vali Arslantaş’tan söz alan katılımcılar deprem bölgesine yapacakları desteklerini aktarıp fikirlerini sundular.

Vali Arslantaş toplantının sonunda yaptığı konuşmada, “Azdan az verdik, çoktan çok verdik Allah hepinizden razı olsun. Buradan çıkınca müdürlerim kendi personelleriyle ayni, nakdi ne toplayabilirlerse, ayrıca sivil toplum kuruluşu başkanlarımız dokunmadık yürek bırakmayarak, kendi üyelerine ulaşacaklar. Burada topladığımızın çok daha ötesinde birliktelik sergileyeceğimize eminim. Gün birlik beraberlik zamanı. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum, Ayağınızı yüreğinize sağlık, Ya Allah Bismillah” dedi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.