Burdur Valisi, çözüm önerilerini dikkate almalıdır

Bir aya yakın zamandır vatandaşların korku filmi izler gibi korkulu gözler ve hislerle geçirmeye çalıştığı yeni tip Koronavirüs (Kovid19’lu) günlerde, kentlerde bütün yetkilerin üniter bir devlet çerçevesinde doğru bir kararla tek elde (mülki amirliklerde) toplandığı şartlarda, mülki amir de çeşitli toplumsal ve siyasi güç merkezlerinden gelen çözüm önerilerini dikkate almalıdır. Bu kapsamda Burdur Valisi Hasan Şıldak’a Burdur’da önemli bir odak olan Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı Twitter hesabından gelen maskeyle ilgili çözüm önerisi kamuoyunda dikkat çekici bulundu.

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı İzzet Akbulut, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, Vali Hasan Şıldak’ı hashtag’leyerek, ilçe ve köylerden sürekli maske talebinin geldiğini, maske başvuru sitesinin çöktüğünü, çökmese bile vatandaşların çoğunluğunun e-devlet üzerinden başvuru yapma becerisini gösteremeyebileceğini belirterek, muhtarlıklara nüfus oranına göre gönderilebileceği önerisinde bulundu.

İnsanlığın yeni düşmanı Kovid19 gerçekleri

Bir vatandaş da karantina altına alınan Söğüt kasabasındaki durumu aşağıdaki gibi tarif etti:

“Başkan söğüt kasabası karantina da acil destek gerekiyor aslında oraya maske eksikliği olduğu duyumu aldım köylü evdeki bez kumaştan kendisi dikiyor, buda çok hijyenik olmadığını biliyoruz, karantina içindeki kasabalıya ciddi destek lazım maske kolonya, dezenfekte ve diğer konularda, ödemeleri olanlar var ama, ödemelerini gerçekleştiremiyorlar atmlerin bozuk olduğu, elinde parası olan bile işlem yapamadığı bilgisi geliyor bana, bir kaç kişiye kendi gücümün yettiği şekilde mobil olarak yardım etmeye çalıştım, fakat daha ciddi destekler lazım deniz bank atmsi filan çalışmıyor gelen bilgiler arasında iletişim halinde olalım derim saygılar”

Yeşilova CHP İlçe Başkanlığından da aşağıdaki öneri paylaşıldı.

“Eczanelerde ve diğer satılan yerlerde satışı yasaklanan maskeler E-Devlet üzerinden talep ile Ptt’ ler kanalıyla kişiye ulaştırılacak. E-Devleti olmayanlar var ya da şifresini unutanlar olacak yani maske talebi için önce bu prosedür işlemleri tamamlanacak. Bu iş böyle kesinlikle olmaz. Tüm mahalle ve köy muhtarlıklarına nüfusları oranında gönderilip muhtarlar kanalıyla vatandaşa dağıtımı acilen sağlanmalıdır.”

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir