Burdur’da 3 Aralık Dünya Engelliler Günü

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Burdur Engelsiz Yaşam, Bakım,  Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezinde 3 Aralık Dünya Engelliler Günü programında çeşitli etkinlikler yapıldı.

Programa, Burdur Valisi Ali Arslantaş, Vali Yardımcısı Ahmet Mailoğlu, İl Sağlık Müdürü Dr. Sırrı Şenbayram, Aile ve sosyal Hizmetler Müdürü Mehmet Şimşek, Engelsiz Yaşam Merkezi personeli ve öğrenciler katıldı.

Vali Arslantaş, merkezde eğitim gören öğrenciler tarafından karşılandı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programın devamında “Dünden Bugüne Engelsiz Yaşam” konulu video gösteriminin ardından öğrenciler tarafından şarkılar söylendi.

Engelsiz Yaşam Merkezi öğrencisi Aybars Yusuf Türkan tarafından robot dansı sonrası öğrenci grubu tarafından Sev Kardeşim Şarkısı eşliğinde oluşturulan koreografi gösterisi sunuldu.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla hazırlanan pastayı öğrenciler ile birlikte kesen Vali Arslantaş, hazırladıkları programdan dolayı öğrencileri tebrik ederek, öğrencilere çeşitli hediyeler verdi. Programın sonunda İl Sağlık Müdürlüğünde görev yapan Dt. Cemile Özcan tarafından, diş bakım ile ilgili öğrencilere bilgiler verildi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.