Kılıçdaroğlu’nun TÜİK’le savaşı ve Soylu’nun tepkisi

Cüneyt Arkın’ın “ben Kemal, geliyorum” repliği gündem oldu

TÜİK’in, randevu talebine olumlu cevap vermemesi üzerine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu sosyal medya hesabından , “TÜİK’ten randevu istedim vermediler, saat 11,00’de geliyorum, haberiniz olsun!” paylaşımı yaparak TÜİK’e gitmesi, içeriye alınmayınca bina önünde açıklama yapmasına İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan tepki geldi. Soylu sosyal medya hesabından “Anamuhalefet Partisi Genel Başkanı mekan basmaya gitmez” dedi. Olayları izleyen süreç içinde sosyal medyada, Kılıçdaroğlu’nun TÜİK’e gitmesi tiye alındı ve yönetmeliğini Natuk Baytan’ın yaptığı ve Cüneyt Arkın’ın başrolünde oynadığı 1976 yapımı ‘Hınç’ filminde yer alan replik gündem oldu. Sosyal medyada paylaşılan film sahnesinde, mafya ile mücadele eden Kemal karakterinin yapacağı baskın öncesi telefonla arayarak “Ben Kemal, geliyorum” repliği yer alıyor.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TÜİK’ten randevu istedi.

TÜİK randevu vermedi.

TÜİK’e giden Kılıçdaroğlu içeriye alınmadı.

KILIÇDAROĞLU: GELİYORUM, HABERİNİZ OLSUN!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bu sabah açıklanan enflasyon rakamlarının ardından sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı.

Bu durumu sosyal medyada paylaşan Kılıçdaroğlu, “Randevu vermeyen TÜİK’e gittim. Aylardan Aralık ayı. Milyonlarca emekçinin ücret artışı bu yalan dolan TÜİK rakamları üzerinden yapılacak. Zulmü her kabul ediş, daha büyüğünü doğurur. Kimse unutmasın, her Firavun’un bir Musa’sı vardır. Akıllarını başlarına toplasınlar!” dedi.

Ardından basın açıklaması yapan Kılıçdaroğlu, iktidarın maaş ve ücretlere daha az zam yapmasına yardımcı olmak amacıyla TÜİK’in enflasyon rakamları üzerinde oynadığını iddia ederek, “TÜİK rakamları küçültüyor, bu rakamları doğru diye kamuoyu ile paylaşıyorsa bu şu anlama geliyor: ‘Memura daha az vereceğim, işçiye daha az vereceğim, emekliye daha az vereceğim…’ Böyle bir tabloya ben sessiz kalırsam ben siyaseti niye yapayım” dedi.

ANAMUHALEFET PARTİSİ LİDERİ MEKÂN BASMAZ!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun TÜİK’e gitmesine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan tepki geldi. Bakan Soylu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, ”Ana muhalefet partisi Genel Başkanı mekân basmaya gitmez” dedi.

Bakan Soylu, sosyal medya hesabından paylaşım yaparak, ”Ana Muhalefet Partisi Genel Başkanı, PKK, DHKP-C ve organize suç örgütlerinin ağına düşüp, onlara özenip, mekan basmaya gitmez” dedi.

Süleyman Soylu yaptığı paylaşımda, “Kılıçdaroğlu; suç ve suç örgütleri ilişkisiyle, o iklimin ve sözlerin etkisiyle siyasi tarihimizde görülmeyen yöntemlere başvuruyor. Ana Muhalefet Partisi Genel Başkanı, PKK, DHKP-C ve organize suç örgütlerinin ağına düşüp, onlara özenip, mekan basmaya gitmez. Siyasetin ve devletin kaidesi bellidir. CHP, başında ehliyetini kaybetmiş bir kişi ve bunu istismar edenlerin işgalindedir” ifadelerini kullandı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun TÜİK ziyareti sonrası, Cüneyt Arkın’ın başrolünde yer aldığı 1976 yapımı ‘Hınç’ filminde yer alan “Ben Kemal, geliyorum” repliği gündem oldu.

Bu haberler de ilginizi çekebilir

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.